logo
Festiwale
Synapsa
IAMONE
Synaptic Fest
Drown My Day
Heresy Denied
Six Steps Forward
Last Feast of the Wolves
2023-08-26
Skin

Synaptic Fest 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]


Synaptic Fest 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: Facebook / Synaptic Fest

Z początkiem listopada we Wrocławiu odbędzie się druga odsłona Synaptic Fest - imprezy dla fanów nowoczesnego metalu, mocnych brzmień i ostrego grania. 4 listopada 2023 spotykamy się we wrocławskim klubie Łącznik, w którym to wystąpi sześć potężnych składów:

Drown My Day

Jedna z bardziej konsekwentnych deathcore'owych załóg między Odrą a Bugiem. Sezonowe fascynacje zmieniają się jak w kalejdoskopie, a oni niezmiennie stawiają na moc nisko strojonych gitar, walących między oczy breakdownów i brutalności do kwadratu. Jednocześnie te maksymalnie mięsiste kawałki są murowanymi koncertowymi przebojami sklejonymi akurat pod chaos w moshu. Grupa posiada na swym koncie dwa długograje: “Confessions” (2013) oraz “The Ghost Tales” (2018). Do tego trzy EP-ki oraz split “Blood for Blood” (2020). W tym roku ukazał się singiel “Murder”.

Synapsa

Jej muzyczna przygoda rozpoczęła się wraz z wydaniem debiutanckiego albumu "Confession" w 2015 roku. Po zakończeniu trasy promującej wydawnictwo zespół postanowił tymczasowo zawiesić działalność. W poszukiwaniu odpowiedniej formy ostatecznie Synapsa wznowiła aktywność w czteroosobowym składzie. Muzycznie kapela oscyluje w klimatach metalcore oraz deathcore. W 2019 roku premierę miał singiel "Open Your Ears" z eksperymentalnym i ekstremalnym żeńskim wokalem Kristiny Bogdanova. Rok później w czerwcu Synapsa powróciła z mięsistą EP-ką "Dissimulation", natomiast jednym z ostatnich dokonań grupy jest zeszłoroczny singiel “Across The Void”.

Heresy Denied

Poznańska grupa założona w 2011 roku i wykonująca progresywny deathcore, Panowie łączą nowoczesną odmianę death metalu z metalcorem oraz elementami djentu. W swojej twórczości zespół nawiązuje do czołowych przedstawicieli gatunku progresywnego metalu, jak i kapel, które zdefiniowały jego nowy kierunek. W ich muzyce nie brakuje blastów, sążnistych breakdownów, połamanych riffów, akustycznych przejść, mięsistych partii gitarowych oraz brutalnych wokali. W 2016 roku zespół wydał swój debiutancki album o nazwie “Innerception”, a w 2022 drugą płytę “Disobedience Manifesto”. Zespół występował przed takimi kapelami jak Lorna Shore, Suicide Silence, Thy Art Is Murder, Lotus Eater, Fallujah, Vader czy TesseracT.

IAMONE

Najcięższa współczesna dawka ekstremalnie nisko strojonych gitar, skomplikowanych polirytmii, połączonych z pięknymi melodiami i szeregiem elementów muzyki filmowej. W tym cyberpunkowymi syntezatorami, harfami, dzwonkami, chórami, orkiestrami i wieloma innymi nietypowymi instrumentami dla tego gatunku. Zespół znany jest z tego, że tworzy zagadki, dzięki którym fani mogą wcześniej zapoznać się z nowymi materiałami. Chłopaki także umieszczają wiele teaserów w swoich utworach oraz teledyskach. Motywy te później okazują się być oddzielnymi piosenkami. Od debiutanckiego albumu “The Life Code” z 2018 roku grupa IAMONE zagrała u boku takich zespołów jak The Contortionist i Shokran, stając się jak dotąd najczęściej streamowanym zespołem w Polsce, przekraczając łącznie 2 miliony streamów w styczniu 2023. 

Drugi album "Into The Sea Full Of Tears" (2022) przesunął brzmienie jeszcze dalej, ujawniając przy okazji nieznaną wcześniej trylogię piosenek “The Misery”, którą zapoczątkowali 3 lata wcześniej w singlu ”Deception”. Po wydaniu drugiej płyty IAMONE od razu przystąpiło do pracy nad trzecią, jeszcze bardziej ambitną odsłoną. Niedawno, z okazji 5-lecia “The Life Code”, wydawnictwo zostało kompletnie przearanżowane i nagrane od zera, nadając mu drugie życie.

Six Steps Forward

Szybki, hardcore'owy szpil, który zainteresuje niejednego słuchacza tego gatunku. Six Steps Forward to brzmienie porównywalne do oczyszczonej nafty “plujące ogniem” - mocarne riffy, solidna sekcja rytmiczna i hardcore'owy scream. Wyczuwalne wpływy Hatebreed, Terror i Madball.  SSF przełamuje bariery i buduje mosty uwalniając dziką energię na scenie. Ostatnia EP-ka - “Bomb The World” - jest tego przykładem.

Last Feast of the Wolves

Zespół został założony w 2020 roku w Opolu z inicjatywy członków takich kapel jak Devilish Impressions, Paint My Horror, Sekator i Bartzabel. Muzykę można określić jako metalcore powiązany z innymi podgatunkami muzyki metalowej. We wrześniu 2021  ukazał się debiutancki album zatytułowany "Fragments".

Bilety dostępne na platformie GoOut.

Timeline:

  • 18:30 - brama
  • 19:00 - Last Feast of the Wolves
  • 19:45 - Six Steps Forward
  • 20:30 - IAMONE
  • 21:15 - Heresy Denied
  • 22:00 - Synapsa
  • 22:45 - Drown My Day