logo
Newsy
3-Majówka
Daria Zawiałow
Hunter
Steve'N'Seagulls
2024-03-12
Skin

3-Majówka 2024: nowe ogłoszenia


3-Majówka 2024: nowe ogłoszeniaFoto: Facebook / 3-majówka

W ostatnich dniach poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej odsłony wrocławskiego festiwalu 3-Majówka. W dniach 1-3 maja na Pergoli oraz w pobliskiej Hali Stulecia zobaczymy następujące gwiazdy:

Daria Zawiałow  to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Wystarczyły jej trzy albumy by rozkochała w sobie tysiące fanów. Rok 2024 stoi pod znakiem nowego rozdziału w jej twórczości. 

Pablopavo to polski pisarz, wokalista, radiowy DJ, autor tekstów piosenek i opowiadań oraz kompozytor. Od 2003 roku jest jednym z filarów zespołu Vavamuffin, a w 2009 roku rozpoczął karierę solową. Jego twórczość muzyczna firmowana pseudonimem Pablopavo (samodzielnie lub z zespołem "Ludziki”) jest wszechstronna i trudna do zaliczenia do jednego, konkretnego stylu – tworzył w stylach przenikających takie gatunki jak warszawski folk, dub, ragga i pop rock.

Święto 3 maja uczcimy we Wrocławiu mazurkiem Chopina oraz operową arią Stanisława Moniuszki w wykonaniu najbardziej szalonego rockowgo skrzypka - Michała Jelonka z zespołem. Będzie też Vivaldi i "Taniec z szablami" oraz drapieżne "Manna Manna...Tu Tuuu, Turu Ruuu", a publiczność zaprosimy do tradycyjnego ludowego "wężyka" oraz staropolskiej 'ścianki".

Gooral od 20 lat z powodzeniem łączy muzykę klubową i elektroniczną z kulturą góralską. Muzyk zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach, takich jak Pol’and’Rock, Opener, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Występy Goorala przybrały nową formę, prezentując downtempo live act na syntezatorze, dudach, okarynach, efektach i komputerze, a razem ze Stanisławem Leszczyńskim wykonują również starsze utwory, takie jak “Karczmareczka”, ”Pod Jaworem” czy "Pokochali”.

Hunter to zespół, który na swoje wydarzenia przyciąga fanów z całej Polski. Wszystko to za sprawą wyjątkowej energii grupy. Zespół jest właśnie w swojej wyprzedanej klubowej trasie koncertowej z okazji 15-lecie wydania płyty "HellWood". Podczas festiwalu oprócz materiału z płyty usłyszymy także największe przeboje kapeli ze Szczytna.

Pochodzą z Finlandii i od 2011 prezentują najbardziej znane utwory w alternatywnej, bluegrassowej aranżacji. Steve'N'Seagulls specjalizują się w dostarczaniu świetnej rozrywki. Ich przeróbki klasyków metalu, popu, alternatywy czy hip-hopu plus ilustrujące je niebanalne wideoklipy, nieustannie robią furorę wśród fanów na całym świecie. Na Fejsie śledzi ich ponad 400 tys. osób, prawie milion subskrybuje ich kanał na YouTubie. Nic dziwnego, bo Steve'N'Seagulls mają na siebie pomysł, do siebie dystans, a przede wszystkim świetne umiejętności muzyczne oraz wyobraźnię. Ich wersję przeboju zespołu AC/DC "Thunderstruck" obejrzano już prawie 170 milionów razy!

Czterdzieści lat po ukazaniu się legendarnej płyty "I Ching" jej twórcy  Zbigniew Hołdys i Wojciech Waglewski spotykają się ponownie na scenie. Stało się tak z inicjatywy Karima Martusewicza – basisty zespołu Voo Voo i pedagoga muzycznego. To on zaaranżował  na nowo wybrane utwory z płyt "I Ching" i "Świnie" zespołu Morawski Waglewski Nowicki Hołdys i poprowadził wielobarwną orkiestrę  akompaniującą mistrzom. Podczas koncertu można usłyszeć również nawiązania do solowej twórczości artystów. Koncert Hołdys / Waglewski/ Karimsky  usłyszymy 1 maja na majówkowej scenie world music, a gitarzystów Wojciecha Waglewskiego i Zbigniewa Hołdysa zobaczymy również wcześniej podczas bicia Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku.

W sprzedaży dostępne karnety z pierwszej puli. Aktualny skład w osobnym wpisie.