logo
Newsy
Czochraj Bobra Fest
2022-02-22
Skin

Zion Train wystąpi na Czochraj Bobra Fest 2022


Zion Train wystąpi na Czochraj Bobra Fest 2022

Organizatorzy Czochraj Bobra Fest ogłosili nową gwiazdę tegorocznej odsłony festiwalu. Tym razem skład festu uzupełniła ikona brytyjskiej sceny dub, formacja Zion Train, która zwieńczy swoim występem trzydniową imprezę.

Zion Train to pionierzy future dub i zarazem pierwszy zespół, który zaraził Polskę takim brzmieniem. Formacja powstała w 1988 roku w Oxfordzie i należy do największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej, elektronicznej muzyki klubowej.

Po sukcesie pierwszy trzech krążków - “A Passage to Indica”, ”Natural Wonders of the World in Dub” oraz “Siren” - w 1995 roku na rynku ukazał się kultowy już album ”Homegrown Fantasy”. Do tej pory Zion Train wydał 12 płyt, a dyskografię zamyka wydawnictwo “Land of the Blind” (2015).  

Założyciele oraz liderem Zion Train jest DJ Neil Perch, który równoległe prowadzi również projekt Abassi All Stars, udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz tworzy remixy. Perch uważany jest za jednego z najbardziej zapracowanych dub masterów na naszej Ziemi. Niezmiennie pozostaje on wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku i dorobku oraz nacisku na pozytywny przekaz muzyki.

Pierwszy polski koncert Zion Train miał miejsce w 1996 roku. Na przestrzeni lat skład kapeli ulegał zmianom i oprócz wielu koncertów klubowych, muzycy pojawili się również na takich czołowych imprezach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival czy "Tam Gdzie Biją Źródła”. Ponadto Neil Perch współpracuje z wieloma polskimi artystami. M.in. wykonał parę remixów dla Vavamuffin, Kapeli Ze Wsi Warszawa czy Fireinthehole

Czochraj Bobra Fest 2022 - termin, bilety, line-up

XII edycja Czochraj Bobra Fest odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2022 na Błoniach w Namysłowie. Na uczestników czekać będą trzy festiwalowe sceny (Mała, Duża, DubPunk). 

Do 28 lutego 2022 można nabywać karnety w z drugiej puli w cenie 170 PLN. Aktualny line-up oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.