logo
Newsy
Metal Mine Festival
2024-05-22
Skin

Zgłoś swój zespół i zagraj na 6. edycji festiwalu Metal Mine!


Zgłoś swój zespół i zagraj na 6. edycji festiwalu Metal Mine!Facebook / Metal Mine

Niedawno poznaliśmy “pełny” skład tegorocznej edycji festiwalu Metal Mine. Z końcem sierpnia w Wałbrzychu odbędzie się szósta z kolei odsłona metalowego eventu, podczas którego w roli headlinerów wystąpią przedstawiciele skandynawskiej sceny: black metalowy WATAIN, death metalowe Vomitory oraz norweski Blood Red Throne. Ten ostatni powróci do naszego kraju po prawie 20-letniej przerwie. 

Ponadto na Metal Mine Festival wystąpią takie zespoły jak: Destroyer 666, Furia, black metalowy Mephorash, tech death metalowy Hideous Divinity, folkowy NYTT LAND, grindcorowy GUTALAX, czy powracający do grania post metalowy Obscure Sphinx. Po raz pierwszy przed polską publicznością zaprezentuje się także black metalowy Black Altar.

Zgłoś swój zespół i zagraj na festiwalu Metal Mine 2024

To tylko niektóre z blisko 30 ogłoszonych nazwisk, a lista ta niebawem powiększy o jeszcze jedno pole. Otóż organizatorzy Metal Mine postanowili wyruszyć z inicjatywą dla młodych, obiecujących zespołów i tym samym ogłosili konkurs. Już teraz zainteresowane kapele mogą przesyłać swoje zgłoszenia na zagrajkoncert@metalmine.pl. Do wiadomości należy dołączyć krótką biografię oraz linki do portali społecznościowych i muzyki na Youtube/Spotify.

Konkurs podzielony jest na 3 etapy:

  • Etap 1 - przyjmowanie zgłoszeń do 16 czerwca 2024
  • Etap 2 - jury wybiera ich zdaniem trzy najlepsze kapele, które następnie zagrają koncert w klubie Elektrownia  w Żaganiu (22 czerwca 2024)
  • Etap 3 - podczas konkursowego koncertu ekipa Metal Mine wybierze zespół, który zagra na otwarciu trzeciego dnia festiwalu

Regulamin konkursu dostępny na www.metalmine.pl

Metal Mine Festival 2024 - data, line-up, bilety

Szósta edycja festiwalu Metal Mine odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Aktualny line-up oraz info o biletach w osobnym wpisie.