logo
Newsy
Czochraj Bobra Fest
2023-11-14
Skin

Zespół Akurat otwiera line-up Czochraj Bobra Fest 2024


Zespół Akurat otwiera line-up Czochraj Bobra Fest 2024Foto: Facebook / Akurat

Organizatorzy Czochraj Bobra Fest ogłosili pierwszego wykonawcę. Skład festiwalu otwiera zespół Akurat.

Akurat to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. Akurat ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: “Do prostego człowieka”, czy “Wiej-ska”, oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, evergreeny chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak np.: “Lubię Mówić z Tobą” czy “Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)”.

Zespół zadebiutował w  2001 roku, kiedy to w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku i reggae, sięgając też do rytmiki disco. To właśnie album “Pomarańcza” zapoczątkował u nas renesans takich rytmów. Akurat jest też jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów, a to wszystko dzięki wiernym fanom, którzy pocztą pantoflową lansowali grupę wśród swoich przyjaciół. Na sukces kapeli złożyły się też kolejne, udane płyty: “Prowincja", “Fantasmagorie”, “Optymistyka”, “Człowiek”, "Akurat gra Kleyffa i jedną Kelusa”.

Muzycy trzykrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock. Budując swoją sławę, zespół zagrał na Jarocinie oraz Famie, zaliczył występy w 7 europejskich krajach oraz zagrał na żywo w Polskim Radio. W 2015 roku Akurat obchodził 20-lecie swojej działalności.

Czochraj Bobra Fest 2024 - data, line-up, bilety

Czternasta odsłona Czochraj Bobra Fest odbędzie się w dniach 11-13 lipca 2024 na Błoniach w Namysłowie. Informacje o biletach oraz aktualnym składzie znajdziecie w osobnym wpisie.