logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
2023-03-06
Skin

Zalewski oraz Saint City Orchestra na 29th Pol'and'Rock


Zalewski oraz Saint City Orchestra na 29th Pol'and'RockFoto: Facebook / Krzysztof Zalewski

Podczas kolejnego epizodu audycji Zaraz Będzie Ciemno poznaliśmy nowe gwiazdy tegorocznego Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład festiwalu uzupełnili:

Krzysztof Zalewski

Zaraz po wygranej w “Idolu” w 2004 roku, Zalewski wydał swoją debiutancką płytę “Pistolet” jako Zalef.. Następnie występował u boku Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, koncertował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w bogate doświadczenie w 2013 roku ukazał się drugi album zatytułowany ”Zelig”, którym Krzysztof utorował sobie drogę do świata muzyki alternatywnej. 

Następnym przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku, prawdopodobnie najbardziej osobista, płyta “Złoto”. Nowe oblicze Zalewskiego eksperymentującego z subtelnym, organicznym brzmieniem, a także bardziej bezpośredni przekaz albumu zostały docenione przez entuzjastów muzyki w całej Polsce. Zaproszenia do najciekawszych projektów na krajowym rynku muzycznym, a także nowych ról filmowych zaczęły się od tego momentu przeplatać z sukcesami jego kolejnych mistrzowskich tras koncertowych i wydanego w 2020 roku autorskiego albumu ”Zabawa”. W tym roku ukaże się specjalna reedycja tego albumu.

Zalewski stał się również niemalże ikoną Męskiego Grania, zaś w 2017 roku przyjął jarocińskie wyzwanie i śpiewająco zdał egzamin, wypuszczając album "Zalewski śpiewa Niemena”. Swój debiut na pol'and'rockowej scenie multiinstrumentalista zaliczył w 2018 na Małej Scenie, skąd następnie powędrował na Dużą Scenę podczas jubileuszowej, 25. edycji festiwalu. Po latach Krzysztof powróci na deski Najpiękniejszego Festiwalu Świata, tym razem odwiedzając lotnisko Czaplinek-Broczyno.

Saint City Orchestra

Jak określają sami członkowie Saint City Orchestra, początki zespołu to czysty przypadek. Podczas jednego ze spotkań szóstki przyjaciół narodziło się marzenie o wystąpieniu na Irish Rocknight. Problem? Brak materiału, brak doświadczenia i brak zespołu. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu marzenia, szybkim ogarnięciu zespołu oraz zagraniu wyśmienitego koncertu.

Od momentu powstania Saint City Orchestra, czyli od 2013 roku, projekt dał ponad 200 koncertów na terenie Szwajcarii i innych krajów europejskich. Szwajcarzy zagrzewali do tańca publiczności takich festiwali jak Rock The Ring, Gurten, czy Air St. Gallen. Cztery głosy, dwie gitary, perkusja, akordeon, skrzypce, bas i tamburyn. Jak wypada takie połączenie na żywo? Przekonamy się w Czaplinku!

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.