logo
Patronat
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO
2024-06-03
Skin

XX-lecie zespołu 5 RANO w Łagowie!


XX-lecie zespołu 5 RANO w Łagowie!Foto: materiały prasowe

W tym roku mija dokładnie 20 lat od momentu, w którym to dwóch mieszkańców Łagowa - Łukasz Łabędzki i Arkadiusz Jurusz - oraz urodzony w Sulęcinie Łukasz Łyczkowski - najlepszy męski głos 8. edycji programu The Voice Of Poland - powołali do życia zespół 5 RANO. Dwie dekady temu panowie podjęli się trudnego wyzwania: połączenia miłości do muzyki z lat 70. spod znaku legendarnego Woodstocku, klasyki metalu i hard rocka z lat 90., podsyconą grungem rodem z Seattle.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kapela - działająca aktualnie pod nazwą Łukasz Łyczkowski & 5 RANO - zagrała ogromną liczbę koncertów w kraju oraz wydała trzy pełne albumy: “W drugą stronę” (2011)., "Korzenie" (2018) oraz ubiegłoroczne “Credo” (2022) - najważniejsze dzieło, na którym muzycy mogli pokazać swoją dojrzałość. Gościnnie pojawili się Wojtek Cugowski oraz Sebastian Riedel.

Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charyzmatycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach Hammonda, i okraszonych znakomitą sekcją rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łyczek potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością.

XX-lecie zespołu 5 RANO - data

17 sierpnia 2024 w rodzimym Łagowie odbędzie się jubileusz zespołu 5 RANO. Kapela wystąpi w lokalnym Amfiteatrze. Gościem specjalnym będzie zespół Ciryam, założony w 1999 r. przez Roberta Węgrzyna. 8 marca  2023 r., nakładem wytwórni LYNX MUSIC, ukazał się ostatni album "Zamyślony zapach”. Aktualnie zespół gra w składzie Monika Węgrzyn (wokal), Robert Węgrzyn (gitara), Jakub Czubik (gitara) oraz Jacek Rola (bas).

Wstęp na koncert - wolny.