logo
Koncerty
Gorgonzolla
Venflon
2023-02-05
Skin

X-lecie zespołu Gorgonzolla [DATA, BILETY, GOŚCIE]


X-lecie zespołu Gorgonzolla [DATA, BILETY, GOŚCIE]Foto: Facebook / Gorgonzolla
W wyjątkowy dzień tj. Prima aprilis warszawska grupa zaprasza na urodzinowy event.

W tym roku warszawska formacja Gorgonzolla obchodzi jubileusz. Jak co roku kapela zaprasza na urodzinowy koncert, podczas którego nie zabraknie tańców, hulańców i srogiego lania - dosłownie i w przenośni. Niech Was nie zwiedzie również termin wydarzenia.

X-lecie zespołu Gorgonzolla - data, bilety, goście

Urodzinowy event kapeli Gorgonzolla odbędzie się 1 kwietnia 2023 w warszawskim klubie Potok. Gościnnie wystąpi grupa Venflon. Treningi Ewy Chodakowskiej to nic w porównaniu do tego, jakie poty potrafi wycisnąć z publiczności Maciej Ornoch i spóła.

Bilety w cenie 40 PLN do nabycia na GoOut.

Gorgonzolla powstała w 2013 roku i ani na trochę nie zwalnia tempa. Dwa różne wokale, dwa różne światy i szczery przekaz - tak w skrócie można opisać zespół, który tworzy grupa przyjaciół. Aktualny skład zespołu tworzą: Kinga Adamczak (wokal), Dominik Pajewski (wokal), Bogumił Panuciak (gitara), Michał Szatanowski (gitara), Piotr Koliński (perkusja) oraz Tomasz Mrozowicz (bass).

W kwietniu 2016 roku została wydana debiutancka płyta “Eksploatowani”, która zaprowadziła grupę na scenę Pokojowej Wioski Kryszny na dawnym Przystanku Woodstock. Na początku października 2019 roku Gorgonzolla wydała następcę pt. “Konsumpcja”. Ponownie jak w przypadku debiutu krążek spotkał się z pozytywną oceną krytyków, a materiał świetnie bronił się na koncertach.

Muzycy cały czas pracują nad trzecim albumem. 5 sierpnia 2021 ukazał się singiel “Potwór z Szafy”. W 2022 grupa wystąpiła m.in. na festiwalu Rock na Bagnie oraz na Małej Scenie 28th Pol'and'Rock Festival.

Zespół Venflon to już starzy weterani grania. Zespół działa od 2003 roku z inicjatywy Maćka Ornocha  (wokal) oraz Krzyśka Tywoneka (gitara) i powstał na fali amerykańskich kapel obcujących z post grungem, post thrashem oraz metalem alternatywnym. 

W 2010 r. ukazał się debiutancki, imienny album “Venflon”. W 2012 roku grupa dała się poznać szerszej publiczności dzięki występowi w trzeciej edycji programu Must Be the Music: Tylko muzyka, gdzie zespół dotarł do półfinału. Tego samego roku kapela wypuściła drugi longplay zatytułowany “Anomia”, na którym znalazł się m.in. cover "Leave Me Alone” Michaela Jacksona.

Rok 2015 to premiera kolejnego albumu pt. “Sztuka Upadku”, natomiast w 2019 r. ukazało się wydawnictwo “Czerń”. Grupa zaliczyła do tej pory kilka zmian składu oraz zagrała kilkaset koncertów na terenie całej Polski - w tym występ na Małej Scenie Przystanku Woodstock w 2015 r.

Aktualnie kapela pracuje nad najnowszym materiałem.