logo
Koncerty
Warbell
Shodan
Mindfak
2021-09-01
Skin

Wspólny koncert Warbell, Shodan oraz Mindfak we Wrocławiu 2021


Wspólny koncert Warbell, Shodan oraz Mindfak we Wrocławiu 2021

W tym miesiącu we Wrocławiu czekają nas porządne, metalowe balety i to za nieduże pieniądze. 

Otóż 24 września 2021 r. w klubie Liverpool wystąpią trzy wrocławskie kapele: Warbell, Shodan oraz Mindfak. Wstęp na koncert to tylko 20 PLN płatne na bramce. Start: 20:00.

Warbell - melodic death metalowy zespół z Wrocławia, mocno zakorzeniony w goteborskiej szkole, ale wypracowujący swój własny styl przez inspirację innymi gatunkami. Muzycy mają na koncie dwa krążki długogrające: “Havoc” oraz “Plague”, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem w kraju i za granicą. Na początek 2022 r. zaplanowana jest premiera kolejnej EP-ki - "Ruin".
Zespół zagrał ponad 100 koncertów w 10 krajach, m.in. na Pol'and'Rock 2018, holenderskim Occultfest 2017, czeskim Metal Madness Open Air 2020, czy niemieckim Los Krachos Benefiz Open Air 2018.

Shodan - muzyczne trio powstałe we Wrocławiu w 2013 r. Muzyka zespołu to unikalna hybryda death metalowej brutalności z melodyką zimnej fali. W 2015 r. kapela, pod okiem Arkadiusza "Malty" Malczewskiego, nagrała materiał na debiutancki album "Protocol of Dying". 31 marca 2016 r. miała miejsce premiera debiutu za pośrednictwem kooperujących wytwórni Defense Records i Deformeathing Production. Zarówno album jak i liczne występy promujące wydawnictwo spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony portali muzycznych, zinów jak i fanów metalowej rzeźni. Obecnie zespół zajmuje się promocją następcy debiutu "Death, Rule Over Us", na którym Shodan odważniej eksploruje zapoczątkowany na "Protocol of Dying" styl, pielęgnując swoje fascynację post punkiem. Kapela miała okazję koncertować u boku m.in Sinister, Absu, Vader, Hate, Beheaded, czy Rotting Christ oraz występować na deskach festiwali Into The Abyss, Metalmania, Summer Dying Loud, czy Gothoom fest.

Mindfak - żagańsko-wrocławski zespół grający muzykę z pogranicza groove i thrash metalu. Po wcześniejszych rotacjach skład jest niezmienny od 2016 r. W tym samym roku zespół nagrał debiutancką EP-kę “Treter”, natomiast jesienią 2019 r. ukazał się debiutancki album studyjny “Wierutny”. Poza tym, kapela posiada na swoim koncie kilka singli. Wszystkie teksty zespołu są w języku polskim. D tej pory zespół zagrał ponad 80 koncertów, w tym z takimi zespołami jak: Soulfly, Vader, Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers czy Materia.