logo
Festiwale
wrOFFław Showcase
2023-01-02
Skin

wrOFFław Showcase 2023 [SZCZEGÓŁY]


wrOFFław Showcase 2023 [SZCZEGÓŁY]Foto: Ola Bodnaruś / materiały prasowe

wrOFFław powstał z inicjatywy ludzi zaangażowanych w animację sceny muzycznej miasta Wrocław - zarówno muzyków, jak i aktywnych słuchaczy, zajawkowiczów, socjologów, kulturoznawców. Wrocław skrywa wiele talentów, które często nie mają okazji pokazać się szerszej publiczności i wyjść poza własne podwórko. 

Stąd głównym celem organizatorów było stworzenie przestrzeni do spotkania, wzajemnego inspirowania się oraz prezentowania autorskiej twórczości. Tym samym wrOFFław chce pokazać, że muzyka wrocławska ma do zaoferowania o wiele więcej niż popularne dziś występy tribute bandów.

Wrocławski Showcase

Istnieją dwa rodzaje festiwali. Normalne festiwale, których celem jest zadowolenie publiczności i festiwale showcase’owe, które tworzone są dla branży muzycznej. Ich celem jest spotkanie wszystkich graczy tej branży od wykonawców poprzez wytwórnie po managerów klubów czy dyrektorów artystycznych festiwali. 

Podczas showcase’u kluczowa jest wymiana kontaktów, doświadczeń i edukacja. Dla wielu nowych zespołów występ nas scenie festiwalu jest szansą aby zaistnieć i pokazać swoją twórczość.

Pierwsza edycja wrOFFław odbyła się w 2019 roku w zabytkowych murach dawnej Zajezdni Dąbie / Czasoprzestrzeń. Podczas dwóch dni wystąpiło 10 artystów, przyciągając blisko 800 osób. Organizatorzy postawili na zespoły prezentujące różne style muzyczne, aby pokazać, jak bogata jest wrocławska scena. Oprócz indie można było usłyszeć również trochę bluesowego feelingu, a dźwiękom elektronicznym nie przeszkadzały klasycznie rockowe gitary.

Showcase wrOFFław 2023 - data, line-up, bilety

W dniach 2-4 czerwca 2023 w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych “Czasoprzestrzeń” we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja festiwalu wrOFFław

Do końca marca trwa przyjmowanie zgłoszeń od zespołów. Link do formularza. Zespoły, które w przeszłości wysłały zgłoszenie, ale do tej pory nie wystąpiły na festiwalowej scenie, proszone są o dosłanie update'u.

Już niebawem poznamy pierwszych wykonawców.

Do sprzedaży trafiła pula biletów Early Birds na część konferencyjną festiwalu wrOFFław.