logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
2023-02-27
Skin

While She Sleeps na Pol'and'Rock Festival 2023


While She Sleeps na Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Facebook / While She Sleeps

W najnowszym epizodzie audycji Zaraz Będzie Ciemno poznaliśmy kolejnego wykonawcę tegorocznego Pol'and'Rock. Tym razem skład festiwalu uzupełniła formacja While She Sleeps.

Założona w 2006 roku w angielskim Sheffield kapela jest znana z porywających, pełnych energii występów na żywo. W 2012 wydali debiutancką płytę, “This Is the Six”, a wpływowy tygodnik Kerrang! uznał While She Sleeps za najlepszy debiutancki zespół, przyznając mu nagrodę w kategorii ”Best British Newcomer”

W ciągu 15 letniej kariery formacja wydała 5 doskonale przyjętych przez krytyków albumów osadzonych w klimacie metalcore. Wydany w 2017 krążek "You Are We” świadczył o sile pewności siebie i determinacji całej kapeli. Wyprodukowana za pieniądze zebrane na platformach crowdfundingowych i wydana przez niezależną, należącą do kapeli wytwórnię Sleeps Brothers, płyta zdobyła nominacje do nagród przyznawanych przez Metal Hammer i tytuł Najlepszego Albumu na Heavy Music Awards w 2018 roku.

Są zespoły, które do rozwoju swojej twórczości podchodzą zachowawczo. Natomiast piątka z Sheffield zbudowała swoją karierę na obalaniu oczekiwań. Grupa zagrała na najlepszych metalowych festiwalach takich jak Download Festival, Vans Warped Tour w USA i Kanadzie, Graspop Metal Meeting, czy Hellfest.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.