logo
Newsy
Metal Mine Festival
2023-11-01
Skin

Watain pierwszym headlinerem Metal Mine 2024


Watain pierwszym headlinerem Metal Mine 2024

Organizatorzy festiwalu Metal Mine ogłosili pierwszego headlinera imprezy. Skład uzupełnia ikona szwedzka formacja Watain. Grupa powstała w 1998 r. w Uppsal z inicjatywy basisty Erika "E" Danielssona, perkusisty Håkana "H" Jonssona oraz gitarzystów Pelle "P" Forsberga i C. Bloma Nazwa grupy została zainspirowana tytułem utworu amerykańskiej formacji Von. Jest to jeden z pierwszych zespołów, które zapoczątkowały swoistą modę na tzw. religijny black metal czy też ortodoksyjny black metal. Kapela słynie również ze swoich występów na żywo, a muzycy poza corpse paintem oraz elementami pirotechniki sięgają również po łańcuchy czy zwierzęcą krew.

W ciągu swojej 25-letniej aktywności Watain wypuściło na rynek siedem studyjnych krążków, a ostatni zatytułowany “The Agony & Ecstasy of Watain” ukazał się w 2022 r. W wywiadzie udzielonym dla Noise Magazine basista Erik z pasją i zaangażowaniem opowiadał, że scena blackmetalowa powinna cechować się złem, konskwencją, a przede wszystkim podejściem nastawionym przeciwko światu i jego przyległościom. I trudno mu nie wierzyć, czego dowodem jest właśnie premiera ostatniej płyty przesiąkniętej autentyczną nienawiścią. 

Metal Mine Festival 2024 - data, line-up, bilety

Szósta edycja festiwalu Metal Mine odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Aktualny oraz info o biletach dostępne w osobnym wpisie.