logo
Newsy
3-Majówka
WaluśKraksaKryzys
2021-12-10
Skin

WaluśKraksaKryzys na festiwalu 3-Majówka 2022


WaluśKraksaKryzys na festiwalu 3-Majówka 2022Foto: facebook.com/kraksakryzys

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłaszają kolejny zespół, który z początkiem maja wystąpi we Wrocławiu. Skład imprezy uzupełnia grupa WaluśKraksaKryzys, która zagra 1 maja 2021. Tego samego dnia muzycy pomogą również w biciu Gitarowego Rekordu Guinessa, który tradycyjnie odbędzie się na wrocławskim Rynku

Jest nazywany gitarowym objawienie 2019 roku, jednym z najgłośniejszych debiutów na rockowej scenie ostatnich lat oraz "nadzieją gitarowego grania". WaluśKraksaKryzys to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) pochodzącego z okolic Krakowa Walusia. Sam zainteresowany mówi o sobie, że jest prostym w obsłudze chłopakiem, zaś pytany o teksty bezradnie rozkłada ręce i z pełną szczerością odpowiada - "są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć...". Swoją muzykę nazywa "poezją śpiewaną na petardzie".

Pierwsza płyta "MiłyMłodyCzłowiek" nagrana w amatorskich warunkach została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku i zaowocowała kontraktem z Mystic Production oraz zaproszeniami na m.in.: Enea Spring Break czy Męskie Granie Young Orchestra,.. ale wiadomo, pandemic time i trzeba było wszystko odwoływać. Pandemia jednak nie zdołała powstrzymać rozpędzonego pociągu o nazwie WaluśKraksaKryzys, ponieważ zespół został laureatem konkursu "Twój Projekt na Famie" związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył pierwsze miejsce w Jarocinie, wystąpił w Żywcu na finale Męskiego Grania oraz w całości zrealizował drugi album pt. "ATAK". W 2021 kapela wzięła udział w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival, a następnie wystąpiła na 27. edycji popularnego festiwalu.

3-Majówka 2022 - termin, bilety, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3maja 2022 we Wrocławiu na urokliwych terenach Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Aktualne informacje dotyczące składu oraz biletów znajdziecie tutaj.