logo
Newsy
Czochraj Bobra Fest
WaluśKraksaKryzys
2022-03-20
Skin

WaluśKraksaKryzys na Czochraj Bobra Fest 2022


WaluśKraksaKryzys na Czochraj Bobra Fest 2022Foto: Marek Kowalski @MarkowyPortret

Organizatorzy Czochraj Bobra Fest ogłosili kolejnego wykonawcę, który wystąpi na tegorocznej odsłonie festiwalu. Skład CBF uzupełnia WaluśKraksaKryzys.

Jest nazywany gitarowym objawienie 2019 roku, jednym z najgłośniejszych debiutów na rockowej scenie ostatnich lat oraz "nadzieją gitarowego grania". WaluśKraksaKryzys to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) pochodzącego z okolic Krakowa Walusia. Sam zainteresowany mówi o sobie, że jest prostym w obsłudze chłopakiem. Kiedy jednak jest pytany o teksty, to bezradnie rozkłada ręce i z pełną szczerością odpowiada: "są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć...". Swoją muzykę nazywa "poezją śpiewaną na petardzie".

Pierwsza płyta "MiłyMłodyCzłowiek" została nagrana w amatorskich warunkach i uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku. Zaowocowało to kontraktem z Mystic Production oraz zaproszeniami m.in. na Enea Spring Break czy Męskie Granie Young Orchestra. Niestety pandemia pokrzyżowała plany i trzeba było wszystko odwołać. To jednak nie zatrzymało rozpędzonego pociągu o nazwie WaluśKraksaKryzys, który został laureatem konkursu "Twój Projekt na Famie" związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu. Kapela zdobyła kolejno pierwsze miejsce w Jarocinie, wystąpiła w Żywcu na finale Męskiego Grania oraz w całości zrealizował drugi album pt. "ATAK". W 2021 grupa wzięła udział w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival, a następnie wystąpiła na 27. edycji festiwalu.

Czochraj Bobra Fest 2022 - termin, bilety, line-up

XII edycja Czochraj Bobra Fest odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2022 na Błoniach w Namysłowie. Na uczestników czekać będą trzy festiwalowe sceny (Mała, Duża, DubPunk). 

Do końca maja można nabywać karnety w z trzeciej puli w cenie 190 PLN. Aktualny line-up oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.