logo
Koncerty
WaluśKraksaKryzys
Dziwna Wiosna
4dziki
2023-03-18
Skin

WaluśKraksaKryzys, Dziwna Wiosna oraz 4 Dziki we Wrocławiu


WaluśKraksaKryzys, Dziwna Wiosna oraz 4 Dziki we WrocławiuFoto: Facebook / WaluśKraksaKryzys

Tegoroczna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia. Jak co roku uczestnicy imprezy mogą liczyć na szeroki wachlarz gatunkowy, który zaspokoi każde gusta. Swój udział potwierdzili już m.in. Steve Vai, Lordi, Paddy And The Rats, Eluveitie, New Model Army, Dirty Shirt, Flapjack, Illusion, Kult, T.Love, Nocny Kochanek, Igo czy Percival z projektem “Wild Hunt Live”. Aktualny skład znajdziecie w osobnym wpisie.

Nim jednak dojdzie do festiwalu, na tydzień przed w klubie Stary Klasztor odbędzie się  oficjalny 3-Majówkowy Before. Na scenie wystąpią trzy kapele, które dadzą nam poczuć przedsmak tego, co nas czeka na przełomie kwietnia i maja. 22 kwietnia 2023 zagrają:

WaluśKraksaKryzys

Po oficjalnym debiucie płyty "Atak” z 2021 roku - WaluśKraksaKryzys został okrzyknięty zbawcą polskiego rocka, ale ta historia zaczęła się wcześniej. W 2019 r. netlabel Trzy Szóstki wydał w formie albumu nagrania demo muzyka - piwniczne, niedoskonałe, szczere aż do bólu. Od depresji do euforii, od cierpienia do miłości i z powrotem. Te piosenki to samo życie. Po gorącym okresie festiwalowym, między innymi Męskim Graniu, OFF Festiwalu, Stay Wild i innych imprezach WaluśKraksaKryzys zawita do Wrocławia, aby wykonać materiał z ostatniego albumu zanim jeszcze nowy rok przyniesie nowe rzeczy.

Dziwna Wiosna

Najlepsze trio po tej stronie kosmosu. Cardi B czeskiego grind core’u. Beata Kozidrak kanadyjskiego heavy metalu, Christina Aguillera grunge. Wilki death metalu…. albo po prostu nadzieja polskiego rock'n'rolla. Zespół Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal [m.in. Brodka, Sister Wood] i basista Wojtek Traczyk [m.in. Maria Peszek, Gaba Kulka] zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała grupa Dziwna Wiosna.

4 Dziki

4dziki to żywiołowe koncerty, czysta petarda, żadnego zamulania, grane przez muzyków, którzy nade wszystko cenią zabawę i kontakt z publiką. To zespół, który zachwyca swoimi dynamicznymi i pełnymi energii koncertami. Grając punkrocka, kapela przekazuje publiczności pozytywne wibracje, zaś dzikie show zawsze pozostawia widzów z uśmiechem na twarzy. Podczas koncertów zespół nie boi się eksperymentować z różnymi formami artystycznymi co dodaje jeszcze więcej emocji i niepowtarzalności występom a to z kolei jeszcze więcej radości i uśmiechu na twarzach widzów.

Bilety dostępne na  platformach staryklasztor.com.pl/bilety, Eventim, eBilet, KupBilecik, Biletyna, Ticketmaster.