logo
Newsy
Machine Head
2022-02-07
Skin

Wacław "Vogg" Kiełtyka o nowym albumie Machine Head


Wacław "Vogg" Kiełtyka o nowym albumie Machine HeadFoto: facebook.com/MachineHead

Machine Head jest już bliżej niż dalej z wydaniem nowego materiału. Oficjalnie płyta została już nagrana oraz zmiksowana, a kapeli pozostało jedynie dopiąć ostatnie formalności. Co nieco na temat nadchodzącego, dziesiątego krążka wypowiedział się aktualny gitarzysta MH oraz współzałożyciel Decapitated - Wacław “Vogg” Kiełtyka.

Nowa album Machine Head jest już gotowy i cieszy mnie, że jestem jego częścią. Stworzyłem parę riffów do dwóch piosenek oraz dograłem kilka partii solo. Muszę przyznać, że to wydawnictwo jest niesamowite, a Robb i Jared wykonali kawał świetnej roboty. To będzie naprawdę ciężka płyta i wspaniały powrót ze świeżym materiał oraz produkcją.

Co prawda następca wydanego w 2018 roku “Catharsis" nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale prawdopodobnie nastąpi ona latem br. Pewnym jest za to, że na krążku znajdą się trzy ostatnie single: “Become The Firestorm”, "Rotten" oraz "Arrows In Words From The Sky".

Machine Head wystąpi w Krakowie - data, bilety, line-up

Jesienią Machine Head oraz Amon Amarth połączą siły i wyruszą we wspólną trasę koncertową “Vikings and Lionhearts Tour”. Polski koncert odbędzie się 18 września 2022 w krakowskiej Tauron Arenie. W roli supportu wystąpi formacja The Halo Effect, czyli rozwijający się projekt byłych muzyków grupy In Flames. Bilety w cenie 219 PLN dostępne tutaj.