logo
Newsy
3-Majówka
2022-02-25
Skin

Vito Bambino wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022


Vito Bambino wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022Foto: Def Jam Recordings Poland

Organizatorzy wrocławskiej 3-Majówki ogłosili kolejnego artystę, który wystąpi na tegorocznej odsłonie Najgorętszej Imprezy w Mieście. Swoją obecność potwierdził wokalista - Vito Bambino.

Vito Bambino, a raczej Mateusz Dopieralski, to aktor znany głównie z niemieckich produkcji oraz scen w teatrach, na których występował głównie będąc młodym, początkującym artystą. Wśród polskiej publiczności Vito jest rozpoznawany przede wszystkim jako piosenkarz. 

To właśnie dzięki muzyce stał się on popularny w Polsce. Jego głos jest dobrze znany przede wszystkim fanom zespołu Bitamina, którego jest wokalistą. Dodatkowy rozgłos przyniosły mu również współprace  z takimi artystami jak Quebonafide, Sanah, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow czy Jan-rapowanie.

Utwory nagrywane z artystami z  różnych  gatunków muzycznych pozwoliły Vito Bambino dotrzeć do wielu różnych grup odbiorców. Twórczość Vito to przede wszystkim indie rock, indie-pop, hip-hop czy ogólnie pojęta muzyka alternatywna. Wraz z Sanah, Arturem Rojkiem i Kwiatem Jabłoni powstał projekt  "Wszystko mi mówi", w ramach którego Bambino przygotował własną interpretację utworu Skaldów - "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał".

3-Majówka 2022 - data, bilety, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3 maja 2022 we Wrocławiu w kompleksie Hali Stulecia. Tuż po zakończeniu koncertów odbędzie się największe Nocne Silent Disco.

Swoją obecność na 3-Majówce potwierdzili już m.in. Epica, Korpiklaani, Dżem, Nocny Kochanek, WaluśKraksaKryzys, Brodka, Daria Zawiałow, Artur Rojek, czy Karaś/Rogucki. Informacje dotyczące aktualnego line-upu oraz biletów znajdziecie w osobnym wpisie.