logo
Newsy
Czochraj Bobra Fest
Vavamuffin
2021-12-12
Skin

Vavamuffin na Czochraj Bobra Fest 2022


Vavamuffin na Czochraj Bobra Fest 2022Foto: facebook.com/vavamuffin

Organizatorzy Czochraj Bobra Fest ogłaszają kolejnego wykonawcę. Tym razem skład festiwalu uzupełnia warszawska formacja reggae - Vavamuffin.

Vavamuffin powstało w lutym 2003 roku na warszawskich Siekierkach. Nazwa kapeli to połączenie dwóch słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz "Vava" nawiązującego do Warszawy.

Twórczość Vavamuffin charakteryzuje się elektronicznymi, szybkimi rytmami, a utwory często są okraszone mocnym przekazem, nawiązującym do aktualnej sytuacji społecznej, politycznej czy kulturowej. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Zespół koncertuje zarówno w Polsce jak i zagranicą

Pierwszy z siedmiu albumów kapeli "Vabang!" ukazał się w kwietniu 2005 roku nakładem Karrot Kommando. Dyskografię zamyka wydana w 2016 roku płyta "V"

Czochraj Bobra Fest 2022 - termin, bilety, line-up

XII edycja Czochraj Bobra Fest odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2022 na Błoniach w Namysłowie. Aktualny line-up oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.