logo
Newsy
Rock na Bagnie
Valery Mess
2021-12-01
Skin

Valery Mess na Rock na Bagnie 2022


Valery Mess na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie ogłosili kolejnego wykonawcę, który z początkiem lipca wystąpi w Goniądzu. Tym razem lineup imprezy zasiliła formacja Valery Mess.

Korzenie bydgoskiej kontrkultury niezależnej w muzycznych odnogach sięgają pierwszych lat 80. XX wieku. Najpierw powstaje formacja Abadon. Lata 90. to ekspansja Upside Down, zaś schyłek dekady to czas Good 4 Nothing. Wszystkie trzy zespoły, eksplorując pokłady punk-rocka, przetrwały do dzisiaj pod postacią Valery Mess. Rok 2015 to czas publikacji oficjalnego demo CD i koncertowe podróże po bezdrożach województwa kujawsko-pomorskiego.

Jesienią roku 2020 po raz kolejny pod okiem Jarka Hejmanna, rozpoczął się proces nagrywania piosenek. W warstwie tekstowej jest to suma obserwacji zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości, zaś w warstwie muzycznej to ciągle punk rock z ogniem w sercu. Rok 2021 to premiera płyty “Tonie mój kraj”, na której znalazło się 12 premierowych piosenek.

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, lineup

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu oraz informacje dotyczące karnetów znajdziecie tutaj. Wkrótce kolejne informacje.