logo
Newsy
Vader
Bangarang Festival
2022-12-30
Skin

Vader zagra na Bangarang Festival 2023


Vader zagra na Bangarang Festival 2023Foto: Facebook / Vader

Stowarzyszanie Dżentelmeni Metalu ogłosiło kolejny zespół, który zagra na czwartej edycji Bangarang Festival. Tym razem skład imprezy uzupełniła formacja Vader.

Vader został założony w Olsztynie w 1983 roku z inicjatywy byłego gitarzysty Zbigniewa Wróblewskiego a.k.a. Viki oraz obecnego basisty Piotra Wiwczareka a.k.a. Peter. Początki zespołu to speed i heavy metal, ale w 1985 roku kapela skręciła najpierw stronę thrash a następnie death metalu.

Od początku istnienia głównym kompozytorem i autorem tekstów w Vader jest Peter. Twórczość zespołu jest inspirowana m.in. książkami H.P. Lovecrafta Poruszane są również tematy wojny i śmierci. W 2012 roku Vader otrzymał Fryderyka za płytę “Welcome to the Morbid Reich” w kategorii ”Album roku – metal”. 

W ciągu 40 lat srogiego grania grupie udało się zbudować solidną pozycję na scenie death metal, zyskując status legendy, oraz stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Dyskografię Vader zamyka wydany w 2020 roku dwunasty album “Solitude In Madness”.

Bangarang Festival 2023 - data, line-up, bilety

Czwarta edycja Bangarang Festival odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 w miejscowości Chwałkowo koło Krobi w województwie wielkopolskim. Aktualny line-up oraz informacje o biletach dostępne w osobnym wpisie.