logo
Newsy
Vader
Bangarang Festival
2022-12-30
Skin

Vader zagra na Bangarang Festival 2023


Vader zagra na Bangarang Festival 2023Foto: Facebook / Vader
Latem legenda polskiej sceny death metal wystąpi podczas czwartej edycji festiwalu.

Stowarzyszanie Dżentelmeni Metalu ogłosiło kolejny zespół, który zagra na czwartej edycji Bangarang Festival. Tym razem skład imprezy uzupełniła formacja Vader.

Vader został założony w Olsztynie w 1983 roku z inicjatywy byłego gitarzysty Zbigniewa Wróblewskiego a.k.a. Viki oraz obecnego basisty Piotra Wiwczareka a.k.a. Peter. Początki zespołu to speed i heavy metal, ale w 1985 roku kapela skręciła najpierw stronę thrash a następnie death metalu.

Od początku istnienia głównym kompozytorem i autorem tekstów w Vader jest Peter. Twórczość zespołu jest inspirowana m.in. książkami H.P. Lovecrafta Poruszane są również tematy wojny i śmierci. W 2012 roku Vader otrzymał Fryderyka za płytę “Welcome to the Morbid Reich” w kategorii ”Album roku – metal”. 

W ciągu 40 lat srogiego grania grupie udało się zbudować solidną pozycję na scenie death metal, zyskując status legendy, oraz stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Dyskografię Vader zamyka wydany w 2020 roku dwunasty album “Solitude In Madness”.

Bangarang Festival 2023 - data, line-up, bilety

Czwarta edycja Bangarang Festival odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 w miejscowości Chwałkowo koło Krobi w województwie wielkopolskim. Aktualny line-up oraz informacje o biletach dostępne w osobnym wpisie.