logo
Newsy
Vader
Rockowisko Zwierzyniec
2023-02-17
Skin

Vader dołącza do składu Rockowisko Zwierzyniec 2023


Vader dołącza do składu Rockowisko Zwierzyniec 2023Foto: Facebook / Vader

Organizatorzy festiwalu Rockowisko Zwierzyniec ogłosili kolejny zespół, który wystąpi na tegorocznej edycji imprezy. Tym razem skład uzupełniła formacja Vader. Kapela wykona specjalny, urodzinowy set.

Vader został założony w Olsztynie w 1983 roku z inicjatywy byłego gitarzysty Zbigniewa Wróblewskiego a.k.a. Viki oraz obecnego basisty Piotra Wiwczareka a.k.a. Peter. Początki zespołu to speed i heavy metal, ale w 1985 roku kapela skręciła najpierw stronę thrash a następnie death metalu.

Od początku istnienia głównym kompozytorem i autorem tekstów w Vader jest Peter. Twórczość zespołu jest inspirowana m.in. książkami H.P. Lovecrafta Poruszane są również tematy wojny i śmierci. W 2012 roku Vader otrzymał Fryderyka za płytę “Welcome to the Morbid Reich” w kategorii ”Album roku – metal”. 

W ciągu 40 lat srogiego grania grupie udało się zbudować solidną pozycję na scenie death metal, zyskując status legendy, oraz stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Dyskografię Vader zamyka wydany w 2020 roku dwunasty album “Solitude In Madness”.

Rockowisko Zwierzyniec 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna osłona festiwalu Rockowisko Zwierzyniec odbędzie się w dniach 7-8 lipca 2023 w Parku Środowiskowym w Zwierzyńcu. Aktualny line-up oraz informacje o biletach w osobnym wpisie.