logo
Newsy
Vader
Rockowisko Zwierzyniec
2023-02-17
Skin

Vader dołącza do składu Rockowisko Zwierzyniec 2023


Vader dołącza do składu Rockowisko Zwierzyniec 2023Foto: Facebook / Vader
Z początkiem lipca legenda polskiej sceny death metal wystąpi podczas kolejnej edycji rockowego festiwalu.

Organizatorzy festiwalu Rockowisko Zwierzyniec ogłosili kolejny zespół, który wystąpi na tegorocznej edycji imprezy. Tym razem skład uzupełniła formacja Vader. Kapela wykona specjalny, urodzinowy set.

Vader został założony w Olsztynie w 1983 roku z inicjatywy byłego gitarzysty Zbigniewa Wróblewskiego a.k.a. Viki oraz obecnego basisty Piotra Wiwczareka a.k.a. Peter. Początki zespołu to speed i heavy metal, ale w 1985 roku kapela skręciła najpierw stronę thrash a następnie death metalu.

Od początku istnienia głównym kompozytorem i autorem tekstów w Vader jest Peter. Twórczość zespołu jest inspirowana m.in. książkami H.P. Lovecrafta Poruszane są również tematy wojny i śmierci. W 2012 roku Vader otrzymał Fryderyka za płytę “Welcome to the Morbid Reich” w kategorii ”Album roku – metal”. 

W ciągu 40 lat srogiego grania grupie udało się zbudować solidną pozycję na scenie death metal, zyskując status legendy, oraz stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Dyskografię Vader zamyka wydany w 2020 roku dwunasty album “Solitude In Madness”.

Rockowisko Zwierzyniec 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna osłona festiwalu Rockowisko Zwierzyniec odbędzie się w dniach 7-8 lipca 2023 w Parku Środowiskowym w Zwierzyńcu. Aktualny line-up oraz informacje o biletach w osobnym wpisie.