logo
Newsy
Frozen Sun Fest
Unearth
2023-03-13
Skin

Unearth na Frozen Sun Fest 2023


Unearth na Frozen Sun Fest 2023Foto: Facebook / Unearth

From Today Bookings ogłosiło zastępstwo za kapelę Devil In Me podczas tegorocznego Frozen Sun Fest. Parę dni temu dowiedzieliśmy się, iż z przyczyn znanych wyłącznie zespołowi, Portugalczycy odwołali letnie koncerty. W związku z tym zwolniło się miejsce w line-upie, a tę lukę wypełnią ostatecznie Amerykanie z Unearth.

Swoją przygodę z muzyką na poważnie rozpoczęli w 1998 roku. Wszystko zaczęło się od debiutanckiego albumu grupy “The Stings of Conscience”, który odbił się głośnym echem w podziemnej scenie metalcore'owej. Muzyka Unearth to połączenie nowoczesnego metalu i hardcore'u, jednak często wykraczają poza granice gatunku, jak np. w swoim albumie ”III: In the Eyes of Fire”, gdzie wprowadzono trochę thrashmetalowego brzmienia. 

Muzycy znani są również z niebanalnych umiejętności gry na gitarze, jako że gitarzyści grają na siedmiostrunowych gitarach, podczas gdy basista korzysta z pięciostrunowego basu. Aktualnie ich bogatą, 7-płytową dyskografię zamyka album “Extinction(s) ” z 2018 roku, zaś już 5 maja 2023 ukaże się następca: "The Wretched; The Ruinous”. Za wszystkie ich albumy, produkcyjnie, odpowiada gitarzysta Killswitch Engage - Adam Dutkiewicz [August Burns Red, Underoath, A Day To Remember] i legendarny Terry Date [Pantera, Deftones, Soundgarden].

Unearth gościło na deskach takich światowych festiwali jak With Full Force, Wacken, Graspop, Hellfest czy Loud Park. Grupa brała również udział w tak dużych trasach koncertowych jak Rockstar Mayhem, Never Say Die!, Metal Hammer’s Defenders of the Faith Tour, Soundwave czy Persistence Tour.

Mimo upływu lat panowie są nadal w znakomitej formie, a ich koncerty to niesamowite pokazy żywiołowości i upustu energii!

Frozen Sun Fest 2023 - data, line-up, bilety

Druga edycja Frozen Sun Fest odbędzie się 24 czerwca 2023 w warszawskim klubie Progresja. Pełny line-up oraz informacje o biletach dostępne w osobnym wpisie.