logo
Newsy
Uliczny Opryszek
2023-11-09
Skin

Uliczny Opryszek na Rock na Bagnie 2024


Uliczny Opryszek na Rock na Bagnie 2024Foto: Facebook / Uliczny Opryszek

Rock na Bagnie ogłosiło kolejnego wykonawcę. Tym razem po blisko dekadzie na scenie w Goniądzu usłyszymy kultową formację Uliczny Opryszek. Grupa powróci na Bagna ze specjalnym i zarazem jednorazowym koncertem, podczas którego zespół wykona wybrane covery z krążkowej trylogii pt. “Na Zawsze Punk”.

Muzykom towarzyszyć będą specjalni goście, którzy niegdyś udzielali się w zespołach coverowanych przez Ulicznego Opryszka. Będzie to nie lada gratka zobaczyć te osoby na scenie, nieraz po 30 latach nieobecności. Organizatorzy już wiedzą, kto wystąpi, a nam pozostaje jedynie czekać aż do lipca, kiedy to odbędzie się czternasta edycja Rock na Bagnie.

Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim.  Kapela zagrała przeszło 200 koncertów na terenie całego kraju - w tym parokrotnie na "Przystanku Woodstock” (2004 Duża Scena, 2022 Mała Scena, 2013/2019 Wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu, zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą - na Słowacji, w Czechach (m.in Festiwal POD PAROU), w Niemczech (m.in Berlin, Hamburg) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn). Grupa dzieliła scenę z takimi kapelami jak: Marky Ramone N.Y.C, Angelic Upstarts, Discharge, Toxoplasma, Lagwagon czy Ignite

Na dorobek Ulicznego Opryszka składa się 8 płyt studyjnych. Ostatnia "Na zawsze punk 3” została wydana w 2022 roku i zawiera 20 coverów starych, zapomnianych, polskich kapel punkrockowych. Skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara, vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, vocal) oraz Kadet (gitara).

Rock na Bagnie 2024 - data, line-up, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Aktualne info o biletach i składzie znajdziecie w osobnym wpisie.