logo
Newsy
Rock na Bagnie
UK Subs
2021-12-07
Skin

UK Subs wystąpi na Rock na Bagnie XII


UK Subs wystąpi na Rock na Bagnie XIIFoto: materiały prasowe

Organizatorzy Rock na Bagnie ogłaszają kolejny zespół, który wystąpi na dwunastej edycji bagiennego festu. Do Goniądza zawita legendarna formacja UK Subs, która miała zagrać na Bagnie już w 2020 roku. Jak to się mówi, do trzech razy sztuka.

Co się tyczy zespołu, to istnieje on już od 46 lat, jest jedną z pierwszych grup punkrockowych w Anglii i od samego początku frontmanem pozostaje wokalista Charlie Harper, który w przyszłym roku skończy 78 lat! Pierwszy raz muzycy odwiedzili Polskę w 1983 roku podczas legendarnej już trasie z Republiką

Ich płyty trafiały na brytyjskie listy przebojów, występowali u legendarnego Johna Peela i w popularnym programie BBC „Top of The Pops”, dzielili scenę z The Police, Misfits, Motörhead czy The Ramones, a ich kawałki wykonywali m.in Guns N’Roses ("Down On The Farm”), Die Toten Hosen ("Stranglehold”) , czy Kazik Staszewski ("Warhead”). Koncert UK Subs na RNB będzie jedyną szansą, aby zobaczyć Charliego i spółkę na żywo w Polsce w 2022 roku. Sam Harper przebąkuje coś o emeryturze i niewykluczone, że nadchodzące koncerty mogą okazać się tymi ostatnimi w ogóle. zatem nie można przegapić żadnej okazji.

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, line-up

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu oraz informacje dotyczące karnetów znajdziecie tutaj. Wkrótce kolejne informacje.