logo
Koncerty
Gogol Bordello
2021-10-29
Skin

Trzy polskie koncerty Gogol Borderllo w 2022


Trzy polskie koncerty Gogol Borderllo w 2022

Gogol Bordello ogłasza europejską trasę koncertową. W przyszłym roku formacja dowodzona przez  Eugene'a Hütza zagra 28 koncertów, z czego aż trzy odbędą się w Polsce. Dokładne terminy poniżej:

  • 16 czerwca 2022 - Warszawa - Klub Stodoła
  • 17 czerwca 2022 - Kraków - Klub Studio
  • 18 czerwca 2022 - Wrocław - Centrum Koncertowe A2

Bilety dostępne w serwisie eBilet. Dokładne ceny wyglądają następująco:

  • 110 PLN - miejsca stojące / 129 PLN - miejsca siedzące: koncerty w Warszawie oraz w Krakowie
  • 120 PLN miejsca stojące: koncert we Wrocławiu

Gogol Bordello to nowojorski zespół muzyczny grający żywiołowego punk rocka z domieszką muzyki cygańskiej. Zespół został założony w 1999 r. przez pochodzącego z Ukrainy Eugene'a Hütza. Początkowo kapela nazywała się Hütz and the Béla Bartóks, lecz lider zespołu stwierdził, że „nikt w Stanach nie będzie wiedział, kim do cholery był Béla Bartók". Aktualna nazwa zespołu odnosi się do rosyjskiego poety Nikołaja Gogola oraz potocznej nazwy domu publicznego.

Pierwszy singel zespołu ujrzał światło dzienne w 1999 r. Od tamtego czasu Gogol Bordello wydali osiem albumów oraz jedną EP-kę. Zespół jest dobrze znany w Europie i USA (grał z takimi zespołami jak Primus czy Flogging Molly). W 2004 nagrał płytę "J.U.F." wydaną w Tel Awiwie z synem rumuńskiego emigranta Tamirem Muskatem, członkiem dua Balkan Beat Box. Album utrzymany był w podobnej konwencji muzycznej co poprzednie wydawnictwa grupy. W 2019 r. zespół wystąpi na 25th Pol'and'Rock Festival.

Muzyka zespołu została wykorzystana w kilku filmach, między innymi w komediodramatach: "Mądrość i seks" z 2008 r. w reżyserii Madonny oraz "Wszystko jest iluminacją" Liev Schreibera z 2005. Fragmenty ich utworu "Super Taranta!" zostały natomiast wykorzystane podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie.