logo
Koncerty
Rotting Christ
Shodan
2021-10-15
Skin

Trzy listopadowe koncerty Rotting Christ w Polsce


Trzy listopadowe koncerty Rotting Christ w PolsceŹródło: rotting-christ.com

W tym roku polscy fani zarówno zespołu Rotting Christ oraz gatunku black metal są odpowiednio rozpieszczani. We wrześniu w Katowicach oraz w Warszawie odbyły się dwa koncerty legendy helleńskiego metalu, zaś już za miesiąc kapela ponownie zawita do Polski.

Black Silesia Productions zaprasza na trzy koncerty Rotting Christ, które odbędą się w połowie listopada. Kapeli będą towarzyszyć supporty w postaci polskich zespołów, zaś już teraz najbardziej epicko zapowiada się drugie wydarzenie zaplanowane w Krakowie. Szczegóły poniżej:

  • 12 listopada 2021 - Wrocław - Centrum Koncertowe A2 (+ Angrrsth, Shodan)
  • 13 listopada 2021 - Kraków - Klub (+ Deus Mortem, Stillborn, Impure Declaration)
  • 14 listopada 2021 - Gdańsk - Drizzly Grizzly (+ Angrrsth)

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne w serwisie GoOut. Cena wejściówki w przedsprzedaży na koncert we Wrocławiu oraz w Gdańsku - 79 PLN. Koncert w Krakowie - 85 PLN.

Rotting Christ fanom metalu w kraju nad Wisłą znany jest doskonale. Sakis Tolis nigdy nie zapomniał o polskich fanach, którym jeszcze w latach 80' wysyłał pierwsze demówki zespołu i od których regularnie otrzymywał słowa wsparcia i uznania. Rotting Christ ma na koncie 13 pełnych płyt, szereg kompilacji, EP-k i splitów oraz niemalże niezliczoną ilość koncertów w naszym kraju, które zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem. Bogatą dyskografię zamyka wydany w 2019 r. album “The Heretics”.

Angrrsth to toruński zespół, który zadebiutował w 2018 r. EP-ką “Znikąd” - materiałem bezpośrednim, pełnym agresji, który trudno było zdefiniować. Cztery utwory nienawistnego black metalu obudowanego różnorodnymi wpływami, były jak cios w twarz. Kolejne lata to wyprawy koncertowe, gdzie zespół niejednokrotnie dowiódł swej siły oraz charyzmy i spotykał się z pozytywnym przyjęciem. Równocześnie pracował nad pełnowymiarowym debiutem, albumem “Donikąd”, który finalnie ukazał się w 2021 r.

Shodan - deathmetalowe trio powstałe we Wrocławiu w 2013 r. Charakterystyczny styl dla zespołu to unikalna hybryda death metalowej brutalności z melodyką zimnej fali. W 2015 zespół, pod okiem Arkadiusza "Malty" Malczewskiego, zarejestrował ślady na debiutancki album "Protocol of Dying". 31 marca 2016 miała miejsce premiera debiutu za pośrednictwem kooperujących wytwórni Defense Records i Deformeathing Production. Obecnie zespół zajmuje się promocją następcy debiutu "Death, Rule Over Us", na którym Shodan odważniej eksploruje zapoczątkowany na "Protocol of Dying" styl, pielęgnując swoje fascynację post punkiem.

Deus Mortem - mało kto wniósł u nas do muzyki ekstremalnej w ostatnich latach tyle świeżości, nie wychylając się przy tym poza jakże ortodoksyjne ramy gatunku, co oni. Dowodzony przez Necrosodoma [Anima Damnata, Plaga, Azarath] Deus Mortem czyni to z zabójczą perfekcją i to na absolutnie światowym poziomie; czego najlepszym dowodem jest "Kosmocide", okrzyknięty przez krytyków płytą roku 2019.

Stillborn - podkarpaccy zabójcy od ponad dwudziestu lat dumnie niosący sztandar chamstwa i bluźnierstwa każdym kolejnym wydawnictwem udowadniają, że nie bez przyczyny zaliczani są do absolutnej czołówki polskiej sceny ekstremalnej. Przed Wami Ci, którzy z jednej stron ordynarnie i bez skrupułów plują w twarz wszystkiemu i wszystkim; z drugiej strony oddając hołd tym największym.

Impure Declaration pojawili się na polskiej scenie black/death stosunkowo niedawno i nie pytając się nikogo o zdanie stanęli dumnie w jednym szeregu obok Bestial Raids czy Temple Desecration. Jeśli nazwy takie jak Grave Upheaval, Irkallian Oracle czy Grave Miasma nie są wam obce - nie możecie przejść obok nich obojętnie.