logo
Koncerty
Gogol Bordello
2023-02-06
Skin

Trzy koncerty Gogol Borderllo w Polsce w 2023 [DATY, BILETY]


Trzy koncerty Gogol Borderllo w Polsce w 2023 [DATY, BILETY]

Gogol Bordello ogłasza europejską trasę koncertową. Z końcem maja formacja dowodzona przez  Eugene'a Hütza wyruszy w tournée po Starym Kontynencie. Kapela zagra trzy koncerty w Polsce.

Gogol Borderllo w Polsce - daty, bilety

Poniżej dokładne daty najbliższych koncertów grupy Gogol Bordello:

  • 09 czerwca 2023 - Warszawa - Stodoła
  • 10 czerwca 2023 - Poznań - B17
  • 11 czerwca 2023 - Kraków - Studio

Bilety trafią do regularnej sprzedaży 10 lutego i będą dostępne na livenation.pl

Gogol Bordello to nowojorski zespół muzyczny grający żywiołowego punk rocka z domieszką muzyki cygańskiej. Zespół został założony w 1999 r. przez pochodzącego z Ukrainy Eugene'a Hütza. Początkowo kapela nazywała się Hütz and the Béla Bartóks, lecz lider zespołu stwierdził, że „nikt w Stanach nie będzie wiedział, kim do cholery był Béla Bartók". Aktualna nazwa zespołu odnosi się do rosyjskiego poety Nikołaja Gogola oraz potocznej nazwy domu publicznego.

Pierwszy singel zespołu ujrzał światło dzienne w 1999 r. Od tamtego czasu Gogol Bordello wydali dziewięć albumów oraz jedną EP-kę. Zespół jest dobrze znany w Europie i USA (grał z takimi zespołami jak Primus czy Flogging Molly). W 2004 nagrał płytę "J.U.F." wydaną w Tel Awiwie z synem rumuńskiego emigranta Tamirem Muskatem, członkiem dua Balkan Beat Box. Album utrzymany był w podobnej konwencji muzycznej co poprzednie wydawnictwa grupy. W 2019 r. zespół wystąpił na 25th Pol'and'Rock Festival.

Muzyka zespołu została wykorzystana w kilku filmach, między innymi w komediodramatach: "Mądrość i seks" z 2008 r. w reżyserii Madonny oraz "Wszystko jest iluminacją" Liev Schreibera z 2005. Fragmenty ich utworu "Super Taranta!" zostały natomiast wykorzystane podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie.