logo
Newsy
3-Majówka
2023-01-05
Skin

Trio Możdżer Danielsson Fresco na festiwalu 3-Majówka 2023


Trio Możdżer Danielsson Fresco na festiwalu 3-Majówka 2023Foto: Facebook / LIONSTAGE

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejny, ciekawy projekt. Tym razem skład wrocławskiego festiwalu uzupełniło muzyczne trio Możdżer Danielsson Fresco, które usłyszymy 2 maja w Hali Stulecia.

Trio Możdżer Danielsson Fresco odniosło w Polsce niebywały sukces, dotychczas zarezerwowany dla zespołów muzyki popularnej. Wyprzedane sale koncertowe, płyty docierające na same szczyty sprzedaży to osiągnięcia dość zaskakujące jak na zespół grający muzykę improwizowaną.  Tajemnicą tego sukcesu jest prawdopodobnie melodyjność i szlachetność brzmienia zespołu oraz imponująca wirtuozeria wszystkich trzech muzyków. 

Wirtuoz fortepianu, Leszek Możdżer był już gościem wrocławskiej 3-Majówki 2021 i jego solowy występ został entuzjastycznie przyjęty przez festiwalową publiczność. W tym roku światowej sławy pianista powróci w do Wrocławia w towarzystwie gigantów jazzu - Larsa Danielssona oraz Zohara Fresco.

Lars Danielsson to jeden z najlepszych jazzowych kontrabasistów Europy, muzyk niezwykle doświadczony grający z równą swobodą jazz awangardowy jak i tzw. „jazz środka", mający w swoim dorobku udział w nagraniach muzyki pop, etno, oraz nagrania klasyczne. Klasycznie wykształcony basista doskonale rozumie się z polskim wirtuozem fortepianu Leszkiem Możdżerem, który równie swobodnie porusza się po różnych stylach muzycznych i dysponuje bardzo podobną wrażliwością.

Trzeci artysta – Zohar Fresco to postać szeroko znana w świecie bębnów ramowych, wirtuoz, wizjoner i nauczyciel mający wielu uczniów i naśladowców. Trio Możdżer Danielsson Fresco tworzy muzykę piękną w swej formie, imponującą wirtuozerią i stanowiącą rzadkie połączenie muzycznych światów - szlachetnego brzmienia muzyki klasycznej, melodyjnej poetyki jazzowej, przestrzennych aranżacji, wirtuozowskich popisów i zawiłych pulsacji dalekowschodniej sztuki perkusyjnej.

3-Majwówka 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 przy kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Aktualny line-up z podziałem na dni oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.

Imprezie towarzyszyć będzie coroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, który tradycyjnie odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku.