logo
Newsy
Rock na Bagnie
2023-09-02
Skin

Tribute to Siekiera otwiera line-up Rock na Bagnie 2024


Tribute to Siekiera otwiera line-up Rock na Bagnie 2024Foto: Facebook / Rock na Bagnie (OFFICIAL)

Rock na Bagnie rozpoczyna ogłaszanie kapel. 1 września z samego rana poznaliśmy pierwszy zespół, który wystąpi podczas kolejnej odsłony bagiennego festiwalu. Line-up imprezy otwiera polski projekt Tribute to Siekiera, który wykona materiał z kultowej płyty -  „Nowa Aleksandria”.

Cytując post głównodowodzącego Rock na Bagnie - Jacka Żędziana:

Nie dane mi było widzieć na żywo SIEKIERY w żadnym wcieleniu i myślę, że takich jak ja jest wielu, zdecydowanie więcej, niż tych, którzy mieli to szczęście być na nielicznych występach zespołu. A o ile w późniejszych czasach, już długo po rozpadzie SIEKIERY, Tomkowi Budzyńskiemu zdarzało się od wielkiego dzwonu zagrać coś z repertuaru jej punkowego wcielenia z Armią lub Trupią Czaszką, o tyle nie ma raczej szans, by ktoś ze składu  jej nowofalowej wersji kiedykolwiek wykonał coś z jej późniejszego repertuaru.  Tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość od Michała Miegonia, że w składzie złożonym m.in. z muzyków z Kiev Office, The Shipyard, Made in Poland i Miłość jest okazja usłyszeć jeden do jednego „czerwoną” płytę zespołu SIEKIERA „Nowa Aleksandria”!

„Nowa Aleksandria” Siekiery to album, który przełamał bariery pomiędzy punk-rockiem a zimną i nową falą. Kierowana przez Tomasza Adamskiego Siekiera do dziś inspiruje artystów w kraju i zagranicą, m.in. w…Ameryce Południowej. Debiutancki krążek, wraz z utworami, które weszły w skład płytowej reedycji albumu, zaprezentują czołowi muzycy trójmiejskiej sceny alternatywnej, yassowej i rockowej. To podróż w czasie do oryginalnych, ponadczasowych brzmień, tekstów oraz kompozycji. Po gorąco przyjętych występach w kraju Tribute trafi do samego serca punkowej energii – na festiwal Rock na Bagnie

Idziemy przez las…bez końca…bum ta rara bum ta rara.

Skład:

  • Michał Miegoń - wokal, gitara (Kiev Office i ex The Shipyard/ Made in Poland)
  • Michał Młyniec - bas (Made in Poland)
  • Grzegorz Kurowski - klawisze
  • Michał Gos - perka (m.in. Miłość)

Rock na Bagnie 2024 - data, line-up, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Aktualne info o składzie oraz biletach znajdziecie w osobnym wpisie.