logo
Patronat
Tribute To Seattle
2024-01-11
Skin

Tribute To Seattle 2024 [DATA, LINE-UP, BILETY]


Tribute To Seattle 2024 [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: Facebook / Tribute To Seattle

Seattle - miasto siostrzane Gdyni, miasto otoczone lasami, nadmorski port, dynamicznie rozwijająca się metropolia, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko co łączy naszą przepiękną Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! 

Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą grunge’u - muzyki, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Mudhoney, czy Mother Love Bone, to pionierzy tej rewolucji, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy kiedy na ulicy królowała flanela, martensy, a z telewizorów i radia wybrzmiewał "Smells Like Teen Spirit” powrócą na jeden wieczór w rocznicę śmierci nieodżałowanych frontmanów Nirvany i Alice In Chains - Kurta Cobain'a oraz Layne Staley'a.

Tribute To Seattle 2024 - data, line-up

Tribute To Seattle to cykl koncertów składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle. Jest to kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r., kiedy to w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany m.in. przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorza 'Guzika' Guzińskiego

5 kwietnia 2023 w klubie muzycznym Ucho w Gdyni odbędzie się 12. edycja TTS, podczas której wystąpi 5 zespołów. Usłyszymy zarówno covery utworów gigantów grunge'u jak i ich autorskie kompozycje.

Tego dnia zagrają:

Seattle Suicide Band

Jest to projekt powołany specjalnie z okazji powrotu, kultowego już wydarzenia, jakim jest Tribute to Seattle. Muzycy łączą siły, by tego jednego dnia, wspólnie oddać hołd nieśmiertelnym artystom sceny grunge. Główny core kapeli tworzą artyści, przez lata występujący w Trójmiejskich zespołach, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenie podczas wcześniejszych edycji TTS.

It Follows

Nirvana na koksie” czy też “Alice in Chains na sterydach” to określenia jakie przylgnęły do IT Follows od samego początku działalności. Cuchnie od nich mizantropią, a rozczarowanie rzeczywistością jakie towarzyszy warstwie merytorycznej zrozumie każdy z pokolenia millenialsów.

Nira Nise

Nira Nise (wymawiane dokładnie tak, jak się pisze!) to alt-rockowy zespół, który zrodził się z pasji do surowego brzmienia z inicjatywy charyzmatycznej frontmanki. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle i grupami, które wyróżniają się silnymi, kobiecymi wokalami, takimi jak Hole czy The Distillers. Krzyczane wokale, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów.

ColdFish

Gdyński zespół założony w 2017 roku, jednak początki sięgają dużo dalej. Coldfish łączy w sobie energiczność punku, emocje rocka alternatywnego oraz grungowe riffy.

bazOOms

Zespół złożony z czterech młodych i ekspresyjnych dziewczyn z południowej Polski. Muzykę jaką grają można skategoryzować gatunkami takimi jak grunge czy alt-rock lecz uwielbiają one bawić się muzyką i nie zamykają się na tworzenie nowych, innych rzeczy. Piosenki bazOOms opowiadają często o skrajnych emocjach, poruszają nieraz ciężkie tematy, dziewczyny są gotowe pokazać światu swoje zdanie. Od dzieciństwa uwielbiają tworzyć muzykę i wiedziały, że chcą to robić całe życie.

W sprzedaży dostępne bilety w cenie 50 PLN. W dniu wydarzenia cena wyniesie 60 PLN.

Impreza objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Plakat Tribute To Seattle 2024

*artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych