logo
Patronat
Tribute To Seattle
2023-01-27
Skin

Tribute To Seattle 2023 [DATA, LINE-UP]


Tribute To Seattle 2023 [DATA, LINE-UP]Foto: Materiały prasowe

Seattle - miasto siostrzane Gdyni, miasto otoczone lasami, nadmorski port, dynamicznie rozwijająca się metropolia, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko co łączy naszą przepiękną Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! 

Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą grunge’u - muzyki, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Mudhoney, czy Mother Love Bone, to pionierzy tej rewolucji, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy kiedy na ulicy królowała flanela, martensy, a z telewizorów i radia wybrzmiewał "Smells Like Teen Spirit” powrócą na jeden wieczór już w kwietniu!

Tribute To Seattle 2023 - data, line-up

Tribute To Seattle to cykl koncertów składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle. Jest to kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r., kiedy to w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany m.in. przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorza 'Guzika' Guzińskiego

15 kwietnia 2023 w klubie muzycznym Ucho w Gdyni odbędzie się 11. edycja TTS, podczas której wystąpi 5 zespołów. Usłyszymy zarówno covery utworów gigantów grunge'u jak i ich autorskie kompozycje.

Tego dnia zagrają:

Clockwise

Zespół-legenda grający ostrego, melodyjnego rocka klimatem nawiązującego do sceny Seattle, brzmienia lat 90tych. Nie brakuje też odrobiny starego heavy metalu. Koncerty dostarczyły Clockwise wielu miłośników, jak i przeciwników. 

MadSeed

Reaktywacja zespołu, który sporo namieszał na Trójmiejskiej Scenie Muzycznej. MadSeed powrócą na ten jeden wieczór z wyjątkowym setem. 

Seattle Suicide Band

Projekt złożony z gwiazd Trójmiejskiej Sceny Muzycznej.  

We Hate Roses 

Grają surowy, melodyjny grunge gęsto poprzeplatany punkiem. Największy wpływ na twórczość We Hate Roses miały takie kapele jak L7 czy Hole

ColdFish 

Gdyński zespół założony w 2017 roku, jednak początki sięgają dużo dalej. Coldfish łączy w sobie energiczność punku, emocje rocka alternatywnego oraz grunge'owe riffy. 

Wkrótce do sprzedaży trafią wejściówki. Bilety dostępne będą w cenie 50 PLN. Organizatorem wydarzenia jest agencja Roadhog Booking.

*artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych