logo
Newsy
Rock na Bagnie
Transgresja
2021-10-27
Skin

Transgresja wystąpi na Rock na Bagnie 2022


Transgresja wystąpi na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Jak co tydzień organizatorzy Rock na Bagnie ogłaszają kolejnego wykonawcę, który wystąpi na przyszłorocznej edycji bagiennego festu. Tym razem skład festiwalu zasila pochodząca ze Śląska grupa Transgresja.

Transgresja swoimi kompozycjami oraz oprawą wizualną wciąga w świat energetycznego psychodelicznego rocka. Kontrastowa gra świateł oraz stylizacja sceniczna artystów oparta na farbach fluorescencyjnych oddziałują na wyobraźnię słuchacza, doskonale dopełniając chwytliwe, bujające melodie i wytwarzając przy tym unikalny klimat koncertów, które na długo zapadają w pamięć.

Zespół zadebiutował w 2016r., a niedługo później światło dzienne ujrzało pierwsze, trzyutworowe demo zespołu “Ludzie Atomów Masowej Destrukcji”. We wrześniu 2017r. ukazała się trwająca niespełna pół godziny EP-ka “Spokój Znajdzie Niewielu” zarejestrowana w “Studio dmb” w Bielsku-Białej. W 2018 roku kapela dotarła do finału Antyfestu oraz wystąpiła w telewizyjnym show Mam Talent. Po występach konkursowych przyszedł czas na szlify sceniczne.

 

W 2019 r. muzycy pojawili się na scenie Viva Kultura festiwalu Pol’and’Rock 2019 oraz na IV Przystanku Żory. Po pandemicznej przerwie Transgresja powraca z mocnym uderzeniem do Jarocina. Podczas trwania Festiwalu otrzymuje nagrodę specjalną w zmaganiach “Jarocińskich Rytmów Młodych 2021”. Zespół aktywnie koncertuje, ma za sobą udział w trasach koncertowych czołówki polskich zespołów rockowych m.in. Hunter, Łydka Grubasa, Jelonek, Organek oraz festiwalach i własnych koncertach.

W roku 2019 nakładem SP Records ukazała się płyta "Brak Równowagi”, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. Obecnie muzycy przygotowują materiał na nową płytę, która pojawi się na sklepowych półkach jeszcze w 2021 r.

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, lineup

XII Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 r. w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu wygląda następująco:

  • Absolute Beginners - A Punk Tribute to The Jam
  • Cała Góra Barwników
  • Psycho Beets
  • Karcer
  • Pull The Wire
  • Oyate
  • Transgresja

Przedsprzedaż karnetów wystartuje w listopadzie. Wkrótce kolejne informacje.