logo
Newsy
Rock na Bagnie
2022-11-16
Skin

The Ukrainians zagra na Rock na Bagnie 2023


The Ukrainians zagra na Rock na Bagnie 2023Foto: materiały prasowe

W tym tygodniu organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie postanowili nieco nas zaskoczyć, ponieważ poznaliśmy jeszcze jeden zespół, który w przyszłym roku zawita do Goniądza. Niedawno informowałem o występie polskiej grupy Wersja De Lux, a teraz przyszła pora na pochodzącą  z Wielkiej Brytanii formację The Ukrainians.

The Ukrainians powstał w Leeds w 1990r. po sukcesie płyty "Ukrainski Vistupi v Inana Peela" zespołu The Weeding Presents, w którym grał obecny lider The Ukrainians - Peter Solowka. Muzyka The Ukrainians to przede wszystkim zainspirowane kulturą ukraińskich przodków Petera wersje szybkich i skocznych ludowych pieśni w rockowych aranżacjach. 

The Ukrainians to jeden z najbardziej rozpoznawalnych folk-punk rockowych kapel na Wyspach Brytyjskich. Do tej pory kapela wydała 19 płyt i kilkukrotnie wystąpiła w Polsce, m.in grając w latach 90. wspólną trasę z grupą Alians, którą również zobaczymy na kolejnym Rock na Bagnie.

Rock na Bagnie XIII - data, line-up

13. edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Do końca grudnia można nabywać karnety w cenie 170 PLN. Aktualny line-up dostępny tutaj.