logo
Koncerty
The Real McKenzies
2022-10-10
Skin

The Real McKenzies zagra w Warszawie w 2023


 The Real McKenzies zagra w Warszawie w 2023Foto: Facebook / KlubProgresja

The Real McKenzies został założony w 1992 roku przez kanadyjsko-szkockiego poetę i punkowca, Paula McKennzie. Kapela doskonale łączy celtycko-folkowe motywy z punkową energią i buntem. W ich muzyce tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak dudy szkockie spotykają się z przesterowaną gitarą i galopującą perkusją. Gdy dodamy do tego niemal gawędziarskie teksty, otrzymamy szaloną mieszankę muzyczną, która od wielu lat jest znakiem rozpoznawczym The Real McKenzies na całym świecie.

W swojej długiej karierze zespół nagrał 11 albumów studyjnych, utrzymanych w swoim charakterystycznym stylu. Dyskografię kanadyjsko-szkockiej formacji zamyka obecnie "Bear & Loathing”, który krytycy zgodnie okrzyknęli powrotem chłopaków do swojej najlepszej formy. Ich kompozycje najlepiej sprawdzają się jednak na żywo, kiedy jej szaleństwo udziela się fanom celtyckiego punku.

The Real McKenzies w Polsce - data, bilety

21 stycznia 2023 The Real McKenzies wystąpi w Warszawie w klubie Progresja. Kapela będzie promować najnowszy album pt. "Songs of the Highlands, Songs of the Sea". W roli supportu wystąpią zespoły Criminal Tango oraz Real Sickies.

W sprzedaży dostępne bilety w cenie 80 PLN. Wejściówki do nabycia na stronie klubu, GoOut, eBilet oraz w aplikacji Going.