logo
Newsy
Iron Maiden
Mystic Festival
The Raven Age
2022-12-15
Skin

The Raven Age wystąpi przed Iron Maiden w Krakowie w 2023


The Raven Age wystąpi przed Iron Maiden w Krakowie w 2023Foto: Facebook / The Raven Age

Live Nation Polska ogłosio gościa specjalnego podczas dwóch koncertów Iron Maiden w Polsce. W połowie czerwca w Krakowie, przed legendą brytyjskiego heavy, wystąpi grupa The Raven Age.

The Raven Age to angielski zespół muzyczny, grający muzykę z gatunku heavy metal. Kapela powstała w 2009 roku w Londynie z inicjatywy George’a Harrisa oraz Dana Wrighta. Harris do teraz udziela się w zespole, podczas gdy Wright postanowił opuścić jego szeregi w 2017 roku. Przez pewien moment w zespole występował również Michael Burrough, który w latach 2013-2017 pełnił rolę głównego wokalisty.

Muzykę The Raven Age można scharakteryzować jako bogatą w zawiłe, ale jednocześnie przystępne melodie i harmonijnie przystosowane do nich wokale. Dodatkowo ich muzyka posiada szeroką paletę dynamicznych dźwięków, czyste wokale prowadzące, a także zmiksowaną perkusję i bliźniacze gitary prowadzące.

The Raven Age miało już okazję zagrać u boku Iron Maiden podczas trasy promującej album "The Book of Souls". Grupa wspierała także na koncertach takie zespoły jak Gojira, Opeth, Ghost, Anthrax, Killswitch Engage, Tremonti oraz Mastodon

W 2022 The Raven Age wystąpił podczas Mystic Festival, promując materiał ze swojej trzeciej płyty “Exile”.

Iron Maiden w Polsce w 2023 - daty, bilety

W dniach 13 oraz 14 czerwca 2023 w Tauron Arena Kraków odbędą się dwa koncerty Iron Maiden w ramach trasy “The Future Past”. Bilety dostępne na Ticketmaster.