logo
Newsy
RóBSzuM Festival
The Pau
2023-02-17
Skin

The Pau wystąpi na RóBSzuM Festival 2023


The Pau wystąpi na RóBSzuM Festival 2023Foto: Skin

Organizatorzy festiwalu RóbSzum ogłosili kolejnego wykonawcę a raczej wykonawczynię. W połowie czerwca w Międzychodzie wystąpi The Pau, dla której będzie to już bodaj trzeci występ na festiwalu w Międzychodzie.

The Pau to solowy projekt Pauliny Dudek - multiinstrumentalistki, kompozytorki, autorki tekstów, wokalistki, do tego malarki. "One Woman Band" powstał w styczniu 2015 roku i zadebiutował w 2017 roku płytą “Ku”. Do tej pory jednoosobowy projekt zagrał kilkaset koncertów - głównie na squatach i alternatywnych festiwalach, w tym w Polsce (RóbSzum, Rock na Bagnie), Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii czy nawet Izraelu.

Artystka nie zjada ogona gatunku punk rock, lecz nadaje mu nowe życie. Surowość i wściekłość jest tu jak najbardziej odczuwalna, zaś wykorzystane technologie w procesie twórczym jak i koncertowym może rozsierdzić jedynie ortodoksów. Kiedy jednak już nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy nowoczesności usłyszą muzykę i teksty The Pau, to momentalnie odbiera im mowę.

Dyskografię zamyka wydana w 2019 płyta “Raj”.

RóbSzum Festival 2023 - data, bilety, line-up

Jubileuszowa, dziesiąta edycja RóbSzum Festival odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2023 w Centrum Animacji Kultury im. Jana Daniela Janockiego w Międzychodzie. Aktualny skład w osobnym wpisie.