logo
Koncerty
The Last Internationale
2022-12-06
Skin

The Last Internationale w Polsce w 2023


The Last Internationale w Polsce w 2023Foto: Facebook / The Last Internationale

Live Nation Polska ogłosiło jedyny w Polsce koncert zespołu The Last Internationale. Znany również jako TLI zespół został założony w Nowym Jorku przez piosenkarkę Delilę Paz i gitarzystę Edgey'ego Piresa. Grupa znana jest ze swoich mocnych występów na żywo oraz społecznych tekstów. Kiedy Pires studiował politologię, w tym samym czasie The Last Internationale grało swoje pierwsze, kameralne koncerty oraz tworzyło protestacyjne utwory. Wśród  muzycznych inspiracji duetu wymienia się takich artystów jak: Howlin' Wolf, Boba Dylana, Pete'a Seegera, Buffy Sainte-Marie i Woody'ego Guthrie.

W 2014 roku nakładem Epic Records ukazał się debiutancki album “We Will Reign”, który został wyprodukowany przez zdobywcę Grammy – Brendana O’Briena. Na perkusji zagrał Brad Wilk (Rage Against The Machine), który dołączył do zespołu i wyruszył razem z nim w trasę promującą album. Druga płyta The Last Internationale pt. “Soul On Fire” została wydana w październiku 2019 roku. Przy albumie pracowali: producent Tom Morello i perkusista Joey Castillo (Queens of the Stone Age).

W przyszłym roku na fanów czeka premiera trzeciego studyjnego krążka. Płyta “TIL 3” ukaże się 31 marca 2023 roku. Album zawiera sekcje perkusyjne wykonane przez Joey’ego Castillo i Eloy’a Casagrande z zespołu Sepultura. Wydawnictwo promują dwa single: “1984” oraz ”Hoke Hey!”. Wraz z premierą nowej płyty kapela wyruszy w tournée po Europe, zahaczając o Polskę.

The Last Internationale w Polsce w 2023 - data, bilety

Polski koncert The Last Internationale odbędzie się 26 kwietnia 2023 w Warszawie w klubie Hydrozagadka. Ogólna sprzedaż biletów wystartuje w piątek, 9 grudnia o godzinie 10:00. Więcej informacji na wydarzeniu FB.