logo
Newsy
Rock na Bagnie
The Exploited
2023-10-10
Skin

The Exploited pierwszym zagranicznym headlinerem Rock na Bagnie 2024


The Exploited pierwszym zagranicznym headlinerem Rock na Bagnie 2024Foto: materiały prasowe

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem line-up imprezy uzupełniła prawdziwa ikona punkrockowego grania - grupa The Exploited!

The Exploited to zespół, który był inspiracją dla tysięcy muzyków na całym świecie. Powstali w 1979r. w Edynburgu i do tej pory wydali osiem albumów studyjnych, z których każdy jest klasykiem gatunku. Zespół kilka razy okrążył Ziemię, koncentrując prawie w każdym jej zakątku. Bez The Exploted nie byłoby ani drugiej fali punk rocka, ani również thrash metalu - szczególnie Metalliki, Slayera czy Slipknota

Do fascynacji grupą przyznają się muzycy m.in.: Queens Of The Stone Age, Nirvany, Green Day i Massive Attack, natomiast tytułem ich utworu „UK82” określa się całą drugą falę brytyjskiego punk rocka. Wokalista zespołu, Wattie Buchan, spopularyzował czerwonego irokeza, zaś tytuł ich płyty „Punk’s not dead” napisany specyficzną czcionką, oraz czaszka z irokezem z okładki płyty „Let’s Start a War” weszły na stałe do światowej popkultury.

Rock na Bagnie XIV - data, line-up, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Dotychczas poznaliśmy sześciu z ponad 20 planowanych wykonawców Dużej Sceny przyszłorocznego festiwalu. 

Swój udział potwierdzili: Tribute to Siekiera - zespół złożony z doświadczonych muzyków (m.in. Kiev Office, The Shipyard, Made in Poland, Miłość) zagra w całości kultową płytę „Nowa Aleksandria” Siekiery. Acapulco wystąpi z wyjątkowym i jedynym programem p.t.  „Krótki film, z Jarocina film” opowiadającym historię festiwalu w Jarocinie. Do tego:  gotycko/metalowy Lorien, The Rebels – grający reggae, oraz hard corowe Eye For Aa Eye i JAVVS. Kolejne ogłoszenia będą pojawiały się raz w tygodniu, aż do końca roku. Więcej informacji na stronie www.rocknabagnie.pl i festiwalowych mediach społecznościowych.

Przedsprzedaż karnetów rozpocznie się w listopadzie.