logo
Newsy
Rock na Bagnie
2022-10-11
Skin

The Coiots zagra na Rock na Bagnie XIII


The Coiots zagra na Rock na Bagnie XIIIFoto: Facebook / The Coiots
Swoją muzykę określają jako "gorzko słodki punk". Kapela powraca po dłuższej przerwie, aby zagrać być może swój ostatni koncert.

Rock na Bagnie ogłosił kolejny zespół, który wystąpi podczas przyszłorocznej odsłony bagiennego festiwalu. Tym razem skład uzupełniła śląska grupa The Coiots.

The Coiots powstał 2001 roku i z małymi / dużymi przerwami, wraz z roszadami w składzie, przetrwał ciężki czas, aby powrócić i zrobić totalną demolkę podczas Rock na Bagnie XIII. Swoją muzykę określają mianem “bitter sweet punk'n'roll” i w 2009 roku, nakładem Jimmy Jazz Records, wydali debiutancki longplay pt. "Punk Boks Seks". Tytuł albumu od razu zdradza, co gra w duszy muzykom.

4 lata później The Coiots wydali EPkę "Na Bgato" utrzymaną w tej samej koncepcji, co pierwszy album. W 2018 cześć członków wyemigrowała z Polski, a zespół zawiesił działalność… do czasu. W przyszłym roku The Coiots zawita do Goniądza, gdzie zagra być może swój ostatni koncert.

Rock na Bagnie XIII - data, line-up, bilety

13 edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Aktualny skład oraz info o biletach w osobnym wpisie.