logo
Newsy
Rock na Bagnie
2023-11-21
Skin

The Casualties drugim zagranicznym headlinerem Rock na Bagnie 2024


The Casualties drugim zagranicznym headlinerem Rock na Bagnie 2024Foto: Facebook / The Casualties

Główny organizator festiwalu Rock na Bagnie - Jacek Żędzian - ogłosił kolejnego, zagranicznego headlinera. Skład bagiennego festiwalu uzupełnia punkowa formacja The Casualties. Po udanym koncercie na Pol'and'Rock Festival w 2019 zespół powraca do Polski, aby tym razem skopać dupska na Podlasiu.

Grupa powstała w 1990 roku w stolicy amerykańskiej sceny awangardowej. Nowojorczycy w składzie Jorge Herrera, Hank, Colin Wolf, Mark Yoshitomi i Yureesh Hooker postanowili powołać do życia formację, która odwoływać się będzie do złotych lat muzyki punkowej. Tym samym powstała kapela nietuzinkowa, niepokorna i niepoprawna politycznie – prawdziwe uosobienie buntowniczego ducha ulicznego punka. 

Członkowie The Casualties postawili na odważne, surowe brzmienia i teksty naładowane wybuchowym, żywiołowym przekazem, inspirując się takimi legendami jak The Exploited, Charged, czy GBH (ten pierwszy również zawita w tym roku na Bagna). Hardcorowe, bojowe utwory idą w parze z wizerunkiem scenicznym zespołu, którego członkowie dumnie noszą wielobarwne irokezy i ozdobione ćwiekami kurtki. Jednym słowem, kapela jest żywą definicją punkowego stylu i nastawienia do życia oraz muzyki.

Na uwagę zasługuje fakt, że mimo tego, że członkowie kapeli pozostają wierni ideałom złotej ery punka, to udało im się wywarzyć drzwi mainstreamu. Grupa posiada na swym koncie 11 albumów studyjnych, wśród których szczególnie wyróżnia się debiutanckie “For The Punx” z 1997 roku oraz krążki ”Stay Out Of Order” z 2001 i "Under Attack” z 2006 roku.

W 2018 roku nowym wokalistą i frontmanem The Casualties został David Rodriguez. Z nową energią i pragnieniem dalszej drogi zespół wydał płytę “Written In Blood”, która została tak dobrze przyjęta, że wytwórnia nie była w stanie nadążyć z jej wytłaczaniem. Niedługo potem wydano ”Until Death” czyli zbiór wcześniej wydanych najlepszych kawałków w nowym składzie.

Wraz z nadejściem lata 2023 roku The Casualties kontynuuje tworzenie muzyki na kolejny album, który ukaże się w 2024 roku. Obecnie trwa ich europejska trasa koncertowa, ale już latem ponownie wrócą do Europy i odwiedzą Goniądz! To będzie koncert jakiego jeszcze podlaskie bagna nie widziały!

Rock na Bagnie 2024 - data, line-up, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Bilety do nabycia na eBilet. Aktualny skład dostępny w osobnym wpisie.