logo
Newsy
The Bill
Rockowisko Zwierzyniec
2023-01-14
Skin

The Bill zagra na festiwalu Rockowisko Zwierzyniec 2023


The Bill zagra na festiwalu Rockowisko Zwierzyniec 2023Foto: Robert "Vasco" Wyrwas

Organizatorzy festiwalu Rockowisko Zwierzyniec ogłosili kolejną gwiazdę. Tym razem skład imprezy uzupełniła ikona polskiej sceny punk rock - zespół The Bill.

Zespół The Bill to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów punkrockowych, którego początki sięgają drugiej połowy lat 80. Grupa powstała w Pionkach z inicjatywy Skóry - Dariusza Stawskiego i Kefira - Dariusza Śmietanki. Brzemiennie oraz fantastyczna muzyka The Billa zachwycają kolejne pokolenia fanów. 

Pierwszy oficjalny longplay pt. “The Biut” ukazał się w 1993 roku, odnosząc spory sukces. Zespół nie zwolnił tempa i w 1994 roku ukazał się następca “Początek końca”, natomiast w 1995 roku kapela wypuściła “Sex'n'Roll”. Trzeci krążek, mimo że cieszył się (i nadal cieszy) ogromną popularnością słuchaczy, nie zdobył uznania wśród krytyków. 

The Bill często zapraszany jest na lokalne festiwale i imprezy, występując min. na Woodstock, Rock na Bagnie, Czochraj Bobra, Izerbejdżan Punk Fest czy w znanych klubach. Zespół jest zawsze obecny na jednej z największych imprez punk w Polsce tzn. Punk Festu, a także na cyklu koncertów "Był kiedyś Jarocin".

Mimo niejednej przerwy w działalności, The Bill funkcjonuje nadal i wciąż zachwyca oraz gromadzi grono wiernych słuchaczy. Ich koncerty to gratka dla spragnionych punkrockowych brzmień, a bilety wyprzedają się jak ciepłe bułeczki. Każdy szanujący się fan grupy zna na blachę takie hity jak “Kibel”, “Historia pewnej miłości”, “Początek końca”, “Dziki zachód”, “Moje miasto”, “Piosenka dla żołnierza” czy “Wolność”.

W 2013 roku premierę miała ósma płyta pt. “8siem”, zaś w 2014 ukazała się płyta live z 20. Przystanku Woodstock.

Rockowisko Zwierzyniec 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna osłona festiwalu Rockowisko Zwierzyniec odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Parku Środowiskowym w Zwierzyńcu. Aktualny line-up oraz informacje o biletach w osobnym wpisie.