logo
Koncerty
The Australian Pink Floyd Show
2023-08-10
Skin

The Australian Pink Floyd Show na jedynym koncercie w Polsce w 2024


The Australian Pink Floyd Show na jedynym koncercie w Polsce w 2024Foto: Facebook / The Australian Pink Floyd

Metal Mind Productions zaprasza na kolejny w Polsce koncert The Australin Pink Floyd Show. Z początkiem marca ta znakomita formacja odwiedzi nasz kraj w ramach trasy "The 1st Class Travelling Set”, prezentując kompozycje z każdego etapu twórczości Pink Floyd, które tak wiele znaczą dla każdego fana zespołu na całym świecie. Będzie to już trzynasta wizyta TAPFS w naszym kraju.

The Australian Pink Floyd Show w Polsce - data, bilety

Polski koncert  The Australin Pink Floyd Show odbędzie się 4 marca 2024 w katowickim Spodku. Bilety kolekcjonerskie do nabycia na stronie organizatora.

The Australian Pink Floyd Show to zespół, który przez wiele lat pracował na swój ogromny sukces doprowadzając swój występ do perfekcji. Zespół tworzą znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko, które zdoła sprostać legendzie. Dbałość o każdy najmniejszy szczegół, zatrudnienie techników oświetleniowych, jak również akustyka Colina Norfielda, którzy współpracowali z zespołem Pink Floyd powoduje, że ich koncerty to idealna rekonstrukcja występów Floydów. Muzycy z niebywałym pietyzmem podchodzą do kwestii brzmienia, używając dokładnie tych samych instrumentów na których grali słynni Brytyjczycy. 

Kunszt, jak i profesjonalizm całego przedsięwzięcia docenił sam zespół Pink Floyd, który niejednokrotnie pojawiał się na koncertach TAPFS. W 1996 roku formację spotkał niezwykły zaszczyt, grupa The Australian Pink Floyd Show została poproszona o występ na 50 urodzinach samego Davida Gilmoura, gdzie do muzyków na scenie dołączyli Richard Wright i Guy Pratt, aby wspólnie wykonać utwór "Comfortably Numb"! W rezultacie TAPFS jako jedyny “tribute band” Floydów zyskał oficjalne uznanie formacji oraz specjalną rekomendację samego Gilmoura.