logo
Polecamy
2024-06-24
Skin

Tarja Turunen i Marko Hietala w Polsce w 2025 [DATY, BILETY]


Tarja Turunen i Marko Hietala w Polsce w 2025 [DATY, BILETY]Foto: Facebook / Tarja Turunen

Agencja WiniaryBookings ogłosiła trzy polskie koncerty duetu Tarja Turunen i Marko Hietala. Znani ze swojej działalności w Nightwish artyści odwiedzą nas kolejno:

  • 01marca 2025 - Warszawa - Progresja
  • 02 marca 2025 - Kraków - Kwadrat
  • 03 marca 2025 - Wrocław - A2

Bilety dostępne na WiniaryBookings.

Najjaśniejsza gwiazda symfonicznego rocka i najbardziej rozpoznawalny głos w świecie muzyki rodem z Finlandii. Współzałożycielka formacji Nightwish, Tarja Turunen, swoim sopranem oczarowała cały świat, a połączenie go z metalem na przełomie wieków doprowadziło do wykreowania nowego gatunku, który był inspiracją dla wielu kolejnych zespołów. Od 2006 roku Tarja dumnie kroczy swoimi ścieżkami i sukcesywnie prowadzi swoją karierę solową. Na przestrzeni blisko 20 lat wokalistka nagrała łącznie 9 autorskich płyt, na których artystka obrała zarówno klasyczny, jak i rockowy kierunek.

Marko Hietala w Nightwish spędził dwie dekady, lecz jak to w życiu bywa - wszystko ma kiedyś swój kres. Z zespołem rozstał się w 2021 roku, po czym stał się ważną częścią składu Tarot, współpracował m.in. z Delain czy Amorphis, aż w końcu, podobnie jak koleżanka po fachu, postanowił skupić się na karierze solowej. Efekt? Krążek “Pyre of Black Heart”, którego fińska wersja ukazała się w 2019 roku, a anglojęzyczna rok później. Marko kontynuuje swoją podróż, a najlepszym tego dowodem jest nagrany wspólnie z Tarją utwór “Left on Mars”, który światło dzienne ujrzał w połowie marca.