logo
Newsy
Summer Dying Loud
Godflesh
2024-03-22
Skin

Summer Dying Loud 2024: nowe ogłoszenia


Summer Dying Loud 2024: nowe ogłoszeniaGrafika: Maciej Kamuda Art

Summer Dying Loud ogłosiło cztery kolejne kapele, które w tym roku zawitają do Aleksandrowa Łódzkiego. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy:

Brytyjska legenda industrialnego metalu oraz post metalu Godflesh uznawana jest za zespół kluczowy dla tych gatunków muzycznych. Grupa powstała w Birmingham pod koniec lat 80. z inicjatywy Justina Broadricka i Bena Greena, wzbudzając sensację i zachwyt branży muzycznej debiutanckim albumem “Streetcleaner”. Mocne, bezkompromisowe, a jednocześnie hipnotyzujące brzmienie, wykorzystanie automatu perkusyjnego, wycieczki w stronę elektroniki i dubu – wszystko to sprawia, że Godflesh to zespół jedyny w swoim rodzaju. Dyskografię formacji zamyka wydany w 2023 roku, dziewiąty album “Purge”.

Założony w 1999 roku w angielskim Birmingham zespół Anaal Nathrakh szykuje ekstremalną ucztę. Kapela powstała z inicjatywy multiinstrumentalisty Micka Kenneya oraz wokalisty Dave'a Hunta, a sama nazwa w języku irlandzkim oznacza “oddech węża” i została zaczerpnięta z filmu “Excalibur” w reżyserii Johna Boormana

Anaal Nathrakh to mieszanka muzyki grindcore, black metal, death metal, industrialu. Do tej pory grupa wypuściła jedenaście studyjnych krążków, jedną EP-kę oraz jeden album koncepcyjny. Dyskografie zamyka wydana w 2020 roku płyta “Endarkenment”.

Untervoid to krakowski projekt założony w 2015 roku przez dwóch muzyków znanych między innymi z takich zespołów jak Lost Soul, Armagedon, Kriegsmaschine czy Hate. Band posiada na swoim koncie imienną EP-kę z czterema kompozycjami, w których odbijają się echa ostrego black metalu, trochę szaleństwa Voivod i teatralności Arcturus. Wieść gminna niesie, że niebawem ma ukazać sie nowy album.

Listę zamyka olsztyński zespół Defying. W swojej twórczości grupa łączy elementy muzyki post-metal z progresywnym, sludgem, black metalem i elementami ambientu. Mimo że początki zespołu sięgają 2008 roku, to na debiut trzeba było poczekać do 2014, kiedy to ukazała się płyta “Nexus Artificial”. 10 lat później Defying wydało następcę o tytule “Wadera” - album koncepcyjny inspirowany polskim horrorem “Wilczyca” (1983) i opowiadaniem ”Wadera” (1977) autorstwa Jerzego Gierałtowskiego.

Summer Dying Loud 2024 - data, line-up, bilety

Tegoroczna edycja festiwalu Summer Dying Loud odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim. Aktualny line w osobnym wpisie.