logo
Koncerty
Steve Vai
2023-01-19
Skin

Steve Vai zagra trzy koncerty w Polsce w 2023


Steve Vai zagra trzy koncerty w Polsce w 2023Foto: YouTube / SteveVaiHimself

W tym roku czeka nas prawdziwa uczta. Po bardzo długiej przerwie do Polski powróci legendarny wirtuoz gitary - Steve Vai! Amerykański shredder zapowiedział właśnie europejską trasę koncertową promującą album “Inviolate”. Podczas tournée muzyk zagra w naszym kraju trzy koncerty.

Artyści zmiennymi są, a Steve Vai zdaje się potwierdza to na każdym kroku. Począwszy od szeroko pojętego shreddingu (z wyraźnym akcentem melodycznym) stopniowo zakręcał w różne strony - czy to rocka wiedzionego nośnym riffem, czy nawet wyjątkowo ekscentryczne formy, w których jest miejsce i na dźwiękowe pejzaże, i muzyczne poszukiwania bliskie awangardzie. 

Co więcej, arcymistrz gitarowego “wajchowania” nie idzie na łatwiznę, ponieważ wie, jak ważny jest element show. Gra świateł, niecodzienne stylizacje i kocie ruchy? To wszystko u niego znajdziecie w połączeniu z - co jasne - gitarową szermierką na poziomie ekstraklasowym.

Steve Vai zaprasza na wspólną majówkę

W dniach 1-3 maja 2023 odbędą się polskie koncerty Steve'a Vaia. Najpierw gitarzysta odwiedzi Wrocław, gdzie nie tylko zagra wieczorny koncert na Hali Stulecia, ale również pomoże w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Więcej na temat tego wydarzenia w osobnym wpisie. Później Vai odwiedzi kolejno Kraków oraz Lublin. Dokładny harmonogram:

  • 1 maja 2023 - Wrocław - 3-Majówka / Gitarowy Rekord
  • 2 maja 2023 - Kraków - ICE Kraków
  • 3 maja 2023 - Lublin - CSK Lublin (sala operowa)

Bilety na wrocławską 3-Majówkę dostępne są na stronie imprezy. Z kolei wejściówki na koncerty w Krakowie oraz w Lublinie trafią do sprzedaży 20 stycznia i będą dostępne na Knock Out Music Store.