logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Steve'N'Seagulls
2023-05-02
Skin

Steve'N'Seagulls oraz Zacier na Pol'and'Rock Festival 2023


Steve'N'Seagulls oraz Zacier na Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Jaakko Manninen Photography

Poznaliśmy dwóch, kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznym Pol'and'Rock Festival w Czaplinku. Tym razem skład imprezy uzupełnili:

Steve'N'Seagulls

Steve'N'Seagulls specjalizują się w dostarczaniu świetnej rozrywki. Formacja po raz pierwszy dała się poznać w 2014 roku, kiedy to na YouTube pojawił się m.in. cover "Thunderstruck" grupy AC/DC. Fenomen Finów polega na tym, iż ich przeróbki klasyków metalu, popu, alternatywy czy hip-hopu są przedstawiane w alternatywnej, bluegrassowej aranżacji. Każdy utwór opatrzony jest niebanalnym klipem, robiąc furorę na całym świecie.

Do tej pory Steve'N'Seagulls wydał cztery albumy studyjne. Dyskografię zamyka wydana w 2020 płyta "Another Miracle". W marcu 2022 kapela wypuściła cover kultowego “Still Loving You” grupy Scorpions, zaś w maju tego samego roku kapela zagrała dwa koncerty w Polsce.

Zacier

Po 6 latach na Najpiękniejszy Festiwal Świata powraca zespół Zacier. Jego centralną postacią jest Mirosław "Zacier" Jędras - lekarz nefrolog oraz człowiek orkiestra, odpowiedzialny nie tylko za tworzenie tekstów i komponowanie muzyki, ale również pełniący funkcje wokalu, gitarzysty czy klawiszowca. Obecnie wraz z Zacierem występują: DJ Mrufka (syn Jędrasa) na perkusji, Dr Yry na gitarze basowej oraz Dziarski (Andrzej Matuszczak) na gitarze.

Nazwa Zacier została wtórnie rozwinięta jako skrót od "Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących". Większość z pierwszych albumów grupy publikowana była prywatnie przez Jędrasa jako Solitary Defecation Studios do 1991 (kasety) oraz Nagie Dziąsła Records od 1999 r. Jednym z pierwszych utworów był numer "Odpad Atomowy", którą później wykonywał Kazik Na Żywo oraz Elektryczne Gitary.

W 2008 roku Jędras powołał do życia autorski Festiwal Twórczości Żenującej "Zacieralia”, który odbywa się co roku w styczniu w Warszawie.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.