logo
Newsy
Static-X
2021-08-23
Skin

Static-X pracuje nad albumem "Project Regeneration Vol. 2"


Static-X pracuje nad albumem "Project Regeneration Vol. 2"

Ponad rok minął od premiery pierwszego albumu poświęconego pamięci Wayne'a Statica - zmarłego w 2014 r.współzałożyciela i frontmana zespołu Static-X. Krążek zatytułowany “Project Regeneration Vol. 1” ukazał się 10 lipca 2020 r. i został nagrany w niemal oryginalnym składzie: Tony Campos (bas) Ken Jay (perkusja), Koichi Fukuda (gitara, klawisze). 

Na płycie znalazło się 12 kompozycji, które powstały na bazie utworów demo z wcześniej zarejestrowanym wokalem Wayne'a. Oprócz oryginalnie zachowanego wokalu, na płycie słyszymy również drugiego wokalistę działającego pod pseudonimem Xer0.

Nim album ujrzał światło dzienne, a zespół wyruszył w zaplanowaną trasę koncertową, śwętując 20-lecie debiutanckiego “Wisconsin Death Trip”, fani zespołu postanowili rozszyfrować tożsamość tajemniczego frontmana. 

Dość szybko padła teoria, że za maską prawdopodobnie ukrywa się wokalista zespołu Dope, Edsel Dope. Niestety, ku zdziwieniu wielu osób, ten trop okazał się być fałszywy, ponieważ podczas trasy Static-X zostało wykonane zdjęcie, na któym widać zarówno Xer0 oraz Edsela stojących w dwóch różnych miejscach.

Static-X nagrywa "Project Regeneration Vol. 2"

W jednym z ostatncih wywiadów Tony Campos został zapytany o najbliższe koncerty Static-X. Basista odpowiedział, że zespół ogłosił właśnie parę, europejskich terminów na przyszły rok, a w kolejnych tygodniach będą pojawiać się nowe daty. Tony ma nadzieję, że nie tylko trasa wypali, ale również kapeli uda się wydać drugą część albumu “Project Regeneration”, nad którą muzycy aktualnei pracują. Jak mówi basista:

Cel jest taki, aby pod względem produkcyjnym płyta była spójna brzmieniowo z tomem pierwszym, aby całość zabrzmiała jak jeden, cały twór niż dwa oddzielne albumy.

Podobnie, jak to miało miejsce przy nagrywaniu poprzednika, zostaną użyte wersje demo utworów zarejestrowanych jeszcze przez samego Wayne'a. Jak przyznaje Campos, tylko jeden utwór na “Project Regeneration Vol. 1” powstał całkowicie od zera:

Po prostu go wrzuciliśmy ot tak. Na drugim albumie wylądują maksymalnie dwa nowe utwory, które wypełnią wolną przestrzeń.

Na koniec Tony został zapytany o to, czy po zakończeniu cyklu wydawniczego “Project Regenration” zespół planue dalszą działalność jako Static-X. Muzyk odparł, że są osoby, które by sobie tego życzyły, a on sam nie odrzuca takiej możliwośći.