logo
Newsy
Fear Factory
Static-X
2021-09-14
Skin

Static-X, Fear Factory oraz Dope na wspólnej trasie po USA


Static-X, Fear Factory oraz Dope na wspólnej trasie po USA

Prekursor gatunku “evil disco” zespół Static-X ogłasza trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W przyszłym roku kapela w składzie Tony Campos, Koichi Fukuda, Ken Jay oraz Xer0 będzie świętować 20-lecie wydania drugiego albumu studyjnego: “Machine”. Krążek doczeka się reedycji, a także wejdzie w skład memoriału poświęconego zmarłemu ex-liderowi grupy, Wayne'owi Static. Do sieci trafił kawałek “I'm With Stupid” w wersji live z 2019 r.

Static-X, Fear Factory, Dope oraz Mushroomhead łączą siły

To nie koniec atrakcji, ponieważ warto rzucić okiem na to, z kim Static-X wyruszy na podbój USA. U boku zespołu wystąpi legenda industrialu, świętująca swoje 30-lecie formacja Fear Factory. Jak wiadomo, zespół pożegnał się jakiś czas temu z wokalistą i jednym z dwóch założycieli, Burtonem C. Bellem. Nie wiadomo, kto dokładnie zastąpi Burtona na wokalu. Gitarzysta Dino Cazares w jednym z wywiadów powiedział, że nowy wokalista, którego wybrał osobiście, ma już obycie ze sceną i “w pewnym sensie jest znaną osobą”.

Oprócz Fear Factory, na trasie zobaczymy także zespół Dope. Kapela będzie świętować 20-lecie singla “Die MF Die”. Obecność Dope jest o tyle interesująca, ponieważ przez pewien czas spekulowano, iż wokalistą Static-X, kryjącym się pod pseudonimem Xer0, jest właśnie lider Dope, Edsel Dope. Co prawda, ta teoria została już niejako obalona, kiedy to podczas jednego z koncertów Static-X zrobiono zdjęciem, na którym widać uśmiechniętego Edsela stojącego pod sceną. Czy to był jednorazowy troll ze strony zespołów, czy efekt tajemniczego klonowania, to wiedzą sami muzycy.

Gościami specjalnymi “Rise of the Machine Tour” będą natomiast zespoły Mushroomhead oraz Twiztid, które wystąpią na konkretnych koncertach. Nie da się więc ukryć, że przyszłoroczna trasa zapowiada się potężnie i pozostaje nam tylko liczyć na to, że agencja Live Nation ogłosi niebawem europejksą odnogę z chociaż jednym koncertem w Polsce. Na razie pozostaje nam tylko pozazdrościć takiego składu. Na koniec potwierdzona setlista Static-X:

 1. Push It
 2. Bleed For Days
 3. I'm With Stupid
 4. Otsegolation
 5. Love Dump
 6. Wisconsin Death Trip
 7. Sweat Of The Bud
 8. Trance Is The Motion
 9. This Is Not
 10. Black & White
 11. Cold
 12. Permanence
 13. Get To The Gone
 14. Destroy All
 15. Terminator
 16. Oscillator
 17. Skinnyman
 18. Dirt House
 19. Just In Case
 20. The Only