logo
Newsy
Spring PROG Festival
2023-01-23
Skin

Solum otwiera line-up Spring PROG Festival 2023


Solum otwiera line-up Spring PROG Festival 2023Grafika: Damian Koprowski

W tym roku w Sosnowcu odbędzie się druga edycja Spring PROG Festival. Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie poświęcone jest muzyce progresywnej. Niedawno poznaliśmy pierwszego artystę.

Solum na Spring PROG Festival 2023

Druga edycja Spring PROG Festival odbędzie się 22 kwietnia 2023 w Sosnowcu w MDK “Kazimierz”. Pierwszym wykonawcą, który tym samym otwiera tegoroczny skład, jest grupa Solum.

Solum został założony w 2019 roku przez 3 muzyków, którzy w tym samym czasie opuścili inny projekt. Zdeterminowani by tworzyć muzykę bez sztywnych ram gatunkowych, rozpoczęli wspólną pracę nad pomysłami i poszukiwanie perkusisty. To drugie udało się osiągnąć na początkowym etapie pandemii w 2020 r.

Muzyka Solum jest pełna ciężaru, emocji, ale również przestrzeni oraz melodii. W 2022 roku ukazał się debiutancki album pt. “Solum”. Niezależny outlet Metal Has No Borders uhonorował to wydawnictwo tytułem "Progressive Metal Album of the Year". W tym samym roku zespół dotarł do finału Antyfestu Antyradia, zdobywając wyróżnienie, natomiast kawałek ”Przebudzenie”  (promujący debiutancki longplay) zajął trzecie miejsce w TurboTopie Antyradia

Wkrótce kolejne ogłoszenia.