logo
Newsy
Rock na Bagnie
2022-09-29
Skin

Skankan zagra na Rock na Bagnie XIII


Skankan zagra na Rock na Bagnie XIIIFoto: facebook.com/kankanska

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie ogłosili kolejny zespół. Tym razem skład bagiennej imprezy uzupełniła polska formacja Skankan.

Początki zespołu Skankan szacuje się na styczeń 1993 roku. Początkowo miał to być projekt jednorazowy utworzony w celu zagrania koncertu na rzecz WOŚP w jednym z sosnowieckich liceów. Regularny skład wyklarował się rok później i liczył aż 10 muzyków. Styl zespołu można określić jako mix ska, reggae & rock'n'roll.

Kapela zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd polskiej i światowej sceny. Skankan pojawiał się również na dużych festiwalach takich jak: Ska Fest – Bad Muskau 96', Ska & Reggae in Prague 97', Przystanek Woodstock (1995 – 1999) oraz Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy 2000.

Latem 1996 odbyła się trasa promująca kompilację "Ska Trax The Next Generation" po Niemczech. Rok później muzycy zajęli III miejsce na Wylęgarni w krakowskiej Rotundzie. Na festiwalu Odjazdy w katowickim Spodku otrzymali największe brawa od publiczności na małej scenie. W 2000 roku TV Katowice przygotowała i wyemitowała program w całości poświęcony zespołowi. Kolejnym doświadczeniem zespołu było nagranie muzyki do filmu w reżyserii M. Herby "Randka w ciemno". W 2003 roku zespół pomagał Pudelsom przy nagrywaniu płyty "Wolność słowa”. W 2010 zespół postanowił zawiesić działalność.

W 2019 roku grupa reaktywowała się po 10 lata przerwy w graniu i komponowaniu. W 2020 roku, zespół otrzymał nagrodę miasta Sosnowca w dziedzinie kultury. 21 stycznia 2022 roku ukazał się najnowszy album studyjny Skankan pt. "Bourbon Whiskey Gin".

Rock na Bagnie XIII - data, line-up, bilety

Kolejna, trzynasta odsłona festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 r. w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Aktualne info o składzie oraz biletach znajdziecie w osobnym wpisie.